Студенти

Тим од 30 хирурзи и специјалисти во Велика Британија успешно извршиле многу ризична операција на ‘рбетните столбови на близначиња, неколку недели пред терминот ...
| | веќе видена

Во Германија, од 1 јануари треба да стапат на сила сет измени во трудовото законодавство, со кое оваа земја уште повеќе ќе ја отвори вратата за имигрантите. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Студенти внимавајте!!!! На социјалните мрежи граѓани пишуваат дека околу факултетите и библиотеките лица им делеле наводно апчиња бесплатно на студентите, ...
сите 3 | | | веќе видена

Microsoft и Националната банка на встраија се здружија и заедно развиваа банкомат кој нема потреба од картички, додека истовремено на корисникот му обезбедува ...
сите 9 | | | веќе видена

Вториот најголем по големина град во Индонезија пронајде нов начин да ги поттикне жителите да го рециклираат отпадто – им нуди бесплатно возење со автобус во ...
сите 17 | | | веќе видена

Македонската дизајнерка Теодора Митровска беше дел од модната недела во Рига, Латвија со својата нова колекција „We Are Not Machines“. Покрај ревијата, ...
сите 8 | | | веќе видена

Мобилниот телефон секогаш го носиме со себе, го користиме за испраќање пораки, како будилник, на него слушаме музика, пребаруваме на интернет, ни служи за ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, главниот извршен директор на Хуавеи во Македонија Марин Тинчев и амбасадорката на ...
сите 2 | | | веќе видена

Според едно ново истражување на солта од морињата, од карпите и од езерата, дури 90% од солта која ја користиме во исхраната содржи микропластика. Пред неколку ...
сите 15 | | | веќе видена

next