Студенти

Платформата за комуникација WhatsApp на своите корисници, кои ги има во милионски број ширум светот, со последните ажурирања нуди три нови промени. ...
сите 11 | | | веќе видена

Се предвидува кинескиот пазар на вештачка интелигенција да достигне 11,9 милијарди американски долари до 2023 година, наведено е во новото издание на Белата ...
сите 11 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права со низа настани го одбележуваат Денот на човековите права. Во рамките на низата активности пред студентите на ...
сите 6 | | | веќе видена

На барање на студентите, денеска ќе се врши дезинсекција во „Пелагонија“, информираа од управата на Државниот студентски дом, по сторијата која ја објавивме за ...
сите 2 | | | веќе видена

Google ќе додаде неколку нови функции во Chrome за да го направи сурфањето на интернет побезбедно. За почеток, следниот пат кога ќе се обидете да се најавите ...
сите 4 | | | веќе видена

Денес, 11.12.2019 год., Претседателот, г-дин. Стево Пендароски, изворно ги запозна присутните за процесот и придобивките од членството во Алијансата и ...
сите 4 | | | веќе видена

На УКЛО одржана е првата седница на Универзитетското студентско собрание (УСС УКЛО) на којашто присуствуваа студенти од студентските собранија на единциите. До ...
сите 19 | | | веќе видена

Дваесет и пет студенти од Технолошко-металуршкиот и Архитектонскиот факултет во Скопје разубавија шест излози во центарот на градот, како дел од првото издание ...
| | веќе видена

Што би правеле денешните ученици, студенти, па и некои медиуми без алатка како Google Translate? Со оглед на тоа дека многу редакции кубурат со преведувачи и ...
| | веќе видена

next