Студенти

Сите знаеме дека за убавината и здравјето е важно добро да се одморите. Добриот сон влијае на кожата на телото и лицето, а освен што влијае на физичкиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако не успеале да продадат маици со апстрактен дизајн, браќата Берт и Џон Џејкобс добиле идеја да понудат позитивни пораки на пазарот наспроти секојдневниот ...
сите 18 | | | веќе видена

По медот, поленот, прополисот…, веќе познати корисни производи од пчелата, и воздухот што го создаваат околу нивните сандачиња е лековит. Таканаречената „Air ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонските ученици освоија еден сребрен и четири бронзени медали на 26. Балканска олимпијада по информатика (БОИ 2018) и 12. Јуниорска балканска олимпијада ...
сите 6 | | | веќе видена

Во последните 20 години, ова е убедливно најголемиот метеор кој паднал на американското копно. Откако е утврдена локацијата на падот, тим на научници се ...
| | веќе видена

Националната установа за управување со археолошкиот локалитет Стоби, во соработка со софтверската компанија G6 Solutions од Скопје, го изработија првиот аудио ...
сите 18 | | | веќе видена

Вкупно во светски рамки се изведени 1 800 вакви операции, а нашата земја влезе на листата од 25 земји во светот каде што се изведува оваа најтешка и ...
сите 16 | | | веќе видена

Денеска, во Скопје се одржа состанок за координирање и вмрежување на активностите за развој на работната сила во Македонија. Состанокот беше организиран од ...
сите 77 | | | веќе видена

Рускиот роботски вселенски товарен брод „Прогрес 70“ ја промени историјата откако пристигна во Меѓународната вселенска станица (ИСС) за рекордно време од ...
сите 5 | | | веќе видена

next