Студенти

Мештаните и гостите во населбата Пелузица во Црна Гора се пожалиле на загадувањето, кое, како што тврдат, доаѓа од крузерите. “Еве веќе неколку дена не можеме ...
| | веќе видена

Тактиката која корисниците на Инстаграм ја применуваат за да привлечат нови фанови добила нова опасна намена: На девојчиња им нудат стотина долари во замена за ...
сите 3 | | | веќе видена

Семос Академијата за графички и веб дизајн 12-та година по ред одржува едногодишни стручни програми за графички и веб дизајнери, професии на 21-от век кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Во современата медицина се повеќе оперативни зафати вршат роботи, наведува “HINA”, која пренесува дека Хрватска наскоро, со помош на бесповратни средства од ЕУ ...
сите 15 | | | веќе видена

Интерен документ од Министерството за надворешни работи на Германија ги открива размерите на барања за азил во оваа држава. Само во првата половина од 2018-та ...
сите 10 | | | веќе видена

Десет интересни цитати на еден од најконтроверзните научници на 20 век, Сигмунд Фројд, кои ќе ве поттикнат на размислување, но и ќе ве насмеат.Студентите од ...
сите 8 | | | веќе видена

Луѓето кои јадат црвено месо и сирење повеќе од препорачаното живеат подолго, објави Дејли телеграф. Резултатите се однесуваат на истражување направено на ...
сите 11 | | | веќе видена

Археолозите Коста Балабанов и Цоне Крстевски добија плакети од општина Виница по повод 40-годишнината од откривањето и промоцијата во јавноста на теракотните ...
| | веќе видена

Mакедонска Навигација (М-НАВ) ги повикува сите заинтересирани полнолетни лица на возраст до 25 години да се пријават за една од најценетите, но и најодговорни ...
сите 11 | | | веќе видена

next