Студенти

Во текот на периодов се сретнавме со полни трпези, многу храна и алкохол. Сите овие работи резултираат со помалку квалитетен сон, зголемено ниво на замор и ...
сите 13 | | | веќе видена

Не е секогаш правило дека само скапата козметика гарантира кадифена и сјајна кожа на лицето. Честопати, намирниците од кујната можат лесно и многу ефикасно да ...
сите 13 | | | веќе видена

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни ...
сите 23 | | | веќе видена

Институтот за инженерска економија и Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ организираат стручна онлајн работилница на тема „Невромаркетинг“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Кој вели дека по празниците мора да ги складирате сијаличките во подрумот или на таванот? По украсувањето на божиќната елка и прозорците, тие можат да ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Примарната функција на шампонот е за одржување хигиена на косата и темето на главата. Меѓутоа, постојат и некои негови скриени функции за кои сигурно не сте ...
сите 8 | | | веќе видена

Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на ...
сите 16 | | | веќе видена

Иновативноста на дизајнерите нема крај, а токму благодарение на нивната креативност, денес имаме генијални алатки создадени да ни го олеснат секојдневието. ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали понекогаш се будите уморни? Дали чувствувате дека ви е тешко да се сконцентрирате повеќе од неколку минути? Иако, најлесно е да се обвинат годините, или ...
сите 18 | | | веќе видена

Според американската медиумска групација „Њуз енд ворлд рипорт“, златниот медал за најдобра диета веќе четврта година по ред, ѝ е доделен на средоземноморската ...
сите 13 | | | веќе видена

Новите студии покажаа дека миризливите свеќи и освежувачите на воздухот можат да претставуваат сериозен ризик за здравјето на луѓето. Ова не се однесува само ...
сите 3 | | | веќе видена

Во издание на „Македонска реч“ објавен е првиот том од Избрани дела на Горјан Петревски кој е омилен раскажувач на тинејџерите, но го читаат и возрасните. ...
сите 4 | | | веќе видена

Истражување спроведено од фондацијата „Британско срце“ (The British Heart), открива – за колку време на децата им здодева една нова играчка… Фондацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

next