Студенти

Во Археолошкиот музеј вечер во 19 часот ќе биде отворена изложбата „Великата степ историја и култура“ од Националниот музеј на Казахстан, на која главен ...
сите 14 | | | веќе видена

ООУ „Св. Климент Охридски” од село Драчево, во надлежност на Општина Кисела Вода ја освои наградата за најубаво уреден двор на институција, на јавниот конкурс ...
сите 20 | | | веќе видена

Можете да го пропатувате целиот западен дел од Канада со овој несекојдневен воз со стаклен покрив. Компанијата Rocky Mountaineer ви нуди незаборавно искуство и ...
сите 8 | | | веќе видена

Изгледа дека разводот воопшто на Џеф Безос воопшто не влијаеше на плановите и намерите на неговата компанија Amazon, па тој и понатаму остана одлучен да го ...
сите 31 | | | веќе видена

Државјанинот на Јужноафриканската Република, Мандла Масеко, кој требало да стане првиот црномурест Африканец во вселената, загинал во сообраќајна несреќа во ...
сите 6 | | | веќе видена

Последниве години дошло до зголемување на бројот на магариња кои патат од повреди на кичмениот столб, имаат рани поради неправилните седишта и боледуваат од ...
сите 3 | | | веќе видена

На 4 Јули 2019 година делегација од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје, предводена од Деканот проф. д-р Лазо Пендовски, продеканот за наука и ...
сите 3 | | | веќе видена

next