Спорт Корнер

Најдобрите фудбалер во светот Лионел Меси во 2013 година имаше 16 асистенции …Покрај тоа што постигнува голови, Меси често им асистира на своите соиграчи и на тој начин ја одржува Барса на врвот од шпанскиот и европскиот фудбал.Погледнете ги неговите 16 асистенции, во дресот на Барселона во 2013 година.
сите 21 | | | веќе видена

Синоќа Јувентус во Торино без поголеми проблеми го совлада Наполи со 3:0.Домашните водеа 2-0 со головите на Љоренте и Пирло, кога на сцената се појави Французинот Пол Погба. Фантастичниот погодок на фудбалерот од Јувентус го остави без зборови и Џиџи Буфон, а сликата зборува за себе.Погледнете го голот на Погба:Голманот на Јувентус воодушевен од голот на ПогбаСиноќа Јувентус во Торино без поголеми проблеми го совлада Наполи со 3:0. Домашните водеа 2-0 со головите на Љоренте и Пирло, кога на сцената се појави Французинот Пол Погба. Фантастичниот погодок на фудбалерот од Јувентус го остави без зборови и Џиџи Буфон, а сликата зборува за себе. Погледнете го голот на Погба:Review Overview00
сите 14 | | | веќе видена

Едно момче кое има само 15 години на улица ги покажа своите знаења со фудбалска топка.Јасно е дека човек не е професионалец, но тоа што го покажува на ова видео се работи на што можат да му позавидат и многу поискусни…Уживајте …
сите 3 | | | веќе видена

Најдобриот ГИФ на неделава!Навивачите на Борусија Дортмунт останаа со зинати усти по погодокот на играчот на Арсенал, Арон Рези во дуелот од групната фаза во Лигата на Шампионите.Ремзи го прекина познатиот „скокачки“ ѕид на фановите на БВБ, а Германците за прв пат доживеаа пораз од Англиски тим на домашен терен.
сите 9 | | | веќе видена

Хулиганите од Ајакс нападнаа еден од баровите во центарот на Амстердам, каде што беа шкотските навивачи.Со стапови и камења ги кршеа прозорците на градот, по што тие побегнаа. Еден од сведоците го сними тоа на аматерска камера, а еден ден по инцидентот се уапсени девет осомничени навивачи.
сите 8 | | | веќе видена

Икер Касиљас беше брилијантен на натпреварот против Јувентус во Лигата на шампионите.Фантастичните одбрани на шпанскиот репрезентативен голман го спасија кралскиот клуб од првиот пораз во Лигата на Шампионите, а весникот Марка по тој повод направи нова анкета меѓу навивачите на мадридски Реал, за тоа кој по нивно мислење, треба да биде прв избор на голот од Реал Мадрид.80% од испитаниците по натпреварот во Торино сметаа дека прв голман на Реал Мадрид треба да биде Икер Касиљас, додека остатокот верува во Диего Лопез.Карло Анчелоти оваа сезона во Примера ги користи услугите на Диего Лопез, а во Лигата на Шампионите и Кралскиот куп, на голот е Икер Касиљас.
сите 6 | | | веќе видена

Зимските олимписки игри ќе се одржат во февруари 2014 во Сочи, а олимпискиот факел за прв пат ќе лета во вселената.Факелот во четвртокот наутро во орбитата околу Земјата ќе го однесе руски екипаж, а предвидена е и прошетка надвор од Меѓународната вселенска станица.Факел во вселената ќе го носат руските космонаути Олег Котов и Сергеј Рјазанска. Олимпискиот факел во вселената ќе помине пет дена пред да се врати на Земјата. Факелот од безбедносни причини нема да гори додека е во вселената.
сите 38 | | | веќе видена

Вчера Баерн ја совлада Викторија(Плзен) со 1-0 и така се пласираше во осминафиналето од Лигата на ШампионитеОво е деветта победа на Баерн во низа во најелитното европско фудбалско натпреварување, со што го израмнија рекордот на Барселона од сезоната 2002/2003На Барселона им требаше една сезона за да дојдат до ова остварување, а екипата од Минхен својата низа ја започна минатата сезона во четврт-финалето против екипата на Јувентус.Во сезоната 2002/2003 Барселона врза дури 11 последователни победи(две беа во пределиминарната фаза од ЛГШ), а во тој успех ги прекина Интер со кој одиграа само реми(о-0)
сите 27 | | | веќе видена

Пабло Алварадо заработи жолт картон пред почетокот на натпреварот против Бока Јуниорс.Алварадо го одолговекуваше времето пред почеток на натпреварот, бидејќи тој ги изнесе своето куче на теренот. Сепак, судијата немаше трпение, и капитенот на Сан Лоренцо доби жолт картон пред да започне натпреварот.
сите 3 | | | веќе видена

Бразилецот Пеле според многумина е најдобриот фудбалер на сите времиња. Тој во моментов смета двајца фудбалери за најдобри …‘Златната топка’ според Пеле треба да им се додели на Лионел Меси или Кристијано Роналдо, иако оваа година имаат голема конкуренција во имињата како Златан Ибрахимовиќ, Франк Рибери, Арјен Робен …“Постојат многу солидни играчи.Но ‘Златната топка’ мора да оди во рацете на Меси или Роналдо. Нејмар може да стане најдобар светски играч, но во моментов овие двајца играчи се отприлика 4-5 години пред него”-изјави Пеле.
сите 41 | | | веќе видена

Фернандо Алонсо по трката вчера во Абу Даби мораше да оди на доктор. Додека претекнуваше Верн од Торо Росо болидот скокна и така активираше алармот, кој покажува претеран удар во шасијата.Шпанецот призна дека се почувствувал болка во грбот и мораше после консултации со докторите на патеката да оди во болница“Јас ги имам сите мои заби”-се шегуваше Алонсо, и додаде:“Мојот грб ме боли, ударот беше доста силен. Се надевам дека ќе бидам подготвен за последните две трки во Остин и Бразил”- изјави возачот на Ферари, на кој му се закануваше казна поради престигнувањето Жан-Ерик Верн. Судиите на крајот одлучи дека нема да има казна.
| | веќе видена

Познатата актерка Памела Андерсон вчера трчаше на маратонот во Њујорк, кој важи за најпознат маратон во светот.Андерсон ја истрча 42 километри долгата патека со својот брат Гари за пет часа и 41 минути. Нејзиниот настап имаше хуманитарен карактер.Андерсон собираше пари за Хаити, кој беше погоден од силен земјотрес. Со нејзиниот настап Андерсон собра 75.000 $
сите 19 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во една од пониските фудбалски лиги на Островот На средбата помеѓу Хитон Станингтон и Биртли. фудбалерот на Биртли Марк Бриеретон со бокс го удри по вилицата Пол Блекеј, кој беше веднаш однесен во болница, а се прогнозира дека имал скршена вилица.
| | веќе видена

Уругвајскиот репрезентативец, кој ова лето Арсенал се обиде да го донесе во своите редови за 40 милиони евра, е главната тема на еден билборд во близина на Емирати стадионот.Популарната ирска обложувалница Paddy Power стои зад оваа реклама во која се вели:“Гризење, симулација, мамење, само така продолжи Луис!”Уругваецот на билболродот е прикажан со вампирски заби, како оние на Дракула, и под него пишува BallOfShame, што треба да биде спротивно на Златната топка.
| | веќе видена

Заира Нара преубавата девојка од Аргентина од неодамна е во врска со тенисерот Хуан Монако.Нара и Монако се среќни во љубовта, откако Нара ја прекина долгогодишната врска со легендарниот напаѓач на уругвајската репрезентација Диего Форлан.Со кого и да е, прекрасна е нели?
сите 10 | | | веќе видена

Минатата вечер Барселона на Ноу Камп во градското дерби го совлада Еспањол со 1-0, а одличен настап уште еднаш имаше младиот Нејмар.Бразилецот прво восхитувачки му асистираше на Санчез за водство на Барселона, а потоа се обиде да го копира потегот на Пеле од 1970 година, но голманот му направи прекршок.
сите 4 | | | веќе видена

Манчестер Сити не треба да се грижи за својата иднина, а тоа го потврдуваат и јуниорите од клуботНивната вештина со топката и ја претставија забавувајќи во тренинг-кампот клуб. Погледнете:
сите 9 | | | веќе видена

Тренерот на Рома, Руди Гарсија , го пофали своите фудбалери после уште една победа по ред остварена против Киево!Уште се чека некој да ги одземе првите бодови на Рома оваа сезона во Серија А, и после одиграни десет кола, тимот на Руди Гарсија има максимум 30 бода и само еден примен гол. Тренерот на Рома е многу задоволен со начинот на кој Рома ги издржува сите притисоци да остане со максимална ефикасност.“Луѓето ми зборат дека постои некоја повисока сила која ни помага во победите на секој натпревар. И тие се во право , јас имам магионичари во тимот , од голманот до капитенот.”-изјави францускиот тренер.“Имам еден магичен амбиент, а во четвртокот вечерта , можевте да ги видите повторно на дело. Секој од нив сака да победи и тоа изгледа многу добро на теренот. Тоа е вистинска магија. “-истакна Гарсија .
сите 17 | | | веќе видена

Додека се шетал во Милано, на фудбалерот од истоимениот клуб М’Баје Нианг му се случил навистина невообичаен настан18-годишниот напаѓач ‘Росоњерите со чуден танц, ако тоа може така да се нарече беше “нападнат” од трансвестит, кој беше облечен доста чудно за овој период од годината.Кога еден млад фудбалер Милан се обиде прво да го избегне, но транвестититот застана пред црномурестиот напаѓач и го почна со своето ‘шоу’.
сите 2 | | | веќе видена

Тоа што бразилскиот фудбалер Лукас Моура оваа сезона најчесто не е во плановите на тренерот на ПСЖ Лорен Блан, не беше причина за загревањето да ги покаже своите фудбалски вештини.Овој брилијантен Бразилец често влегува од резервната клупата, а начинот на кој се загреваше пред дуелот со тимот на Сент-Етјен го привлече вниманието на француската јавност.
| | веќе видена

next