Спорт Корнер

По 17 кола, или точно половина од фудбалското првенство на Германија, екипата на Нирнберг нема ниту една победа. Вакво нешто никогаш не се случило уште од ...
сите 9 | | | веќе видена

Еднаш големата ѕвезда на светскиот фудбал, Бразилецот Адријано, започна со тренинзи со цел што побрзо да се врати на терените.Искусниот 31-годишен напаѓач нема ...
| | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец Џенаро Гатузо е подготвен да се убие доколку се докаже вината …Гатузо е осомничен за вмешаност во местење натпревари во ...
сите 14 | | | веќе видена

next