Спектра

Претседателот на Националното координативно тело за имплементација на Конвенцијата на ООН за правата на лицата со попреченост во Владата на Република ...
сите 9 | | | веќе видена

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер утринава во Белград го повика раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ги ослободи ...
сите 199 | | | веќе видена

Во рамки на работната посета на Словенија директорката на „Охридско Лето“, Наташа Поповиќ и претседателката на Управниот Одбор на фестивалот, Нина Момироска, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на „Неделата на италијанскиот јазик во светот“, а по повод „Светскиот ден на борба против гладта“, во организација на Здружението на професори по ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска ја презентираше реформата во социјалната и детската заштита во Македонија. Потребата од ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерството за економија и Универзитетот „Мајка Тереза“ од Скопје денеска потпишаa договор за кофинансирање на проектот технолошки парк во рамки на ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, утре, 20.10.2018 година, во Софија, ќе учествува на 4-тиот работен состанок на Асоцијацијата на локални и ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера вечер, во хотелот ТЦЦ Гранд Плаза, Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев учествуваше на форумска дебата ...
сите 12 | | | веќе видена

Екипи на полицијата од утрово се на терен на поширокот подрачје на селото Рамне, каде вчера случаен минувач забележал коски кои наликувале на човечки. Коските ...
сите 6 | | | веќе видена

Денвер Нагетс предводен од Србинот Никола Јокиќ со победа ја почна новата сезона во НБА лигата. Јокиќ ноќеска во триумфот на гостувањето кај Лос Анѓелес ...
сите 153 | | | веќе видена

Kосовското Собрание ќе одржи денеска пленарна седница, на која меѓу 46-те точки на дневен ред се и трите нацрт-закони со кои е предвидена трансформацијта на ...
сите 56 | | | веќе видена

Собранието ја има историската можност и историската одговорност да ја отвори вратата на Македонија за членство во НАТО, вели во интервју за МИА вицепремиерката ...
сите 57 | | | веќе видена

next