Спектра

ЛА Лејкерс влезе во серија на победи, благодарение на лидерот на тимот, Леброн Џејмс, каде овој пат на домашен терен го победија тимот на Денвер Нагетс со ...
сите 129 | | | веќе видена

Во преполна конференциска сала во хотел Мериот, изутринава започна првата конференција за е-трговија во Македонија на која се дискутира за тековните состојби, ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес имаше проштална средба со амбасадорот на Република Естонија во Република ...
сите 35 | | | веќе видена

Кина и Јапонија ветија денес дека ќе ги зацврстат врските во момент кога двете земји се на „историска пресвртница“ и потпишуваат цела низа договори вклучувајќи ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседавачот на Комитетот за надворешни работи и известител на Европскиот парламент за Србија Дејвид Мекалистер денеска оцени дека Косово ги исполнило сите ...
сите 35 | | | веќе видена

Опозициската пратеничка во Собранието на Косово Мимоза Кусари-Лила, во врска со блокадата на Собранието и неможноста да се изгласаат значајни закони, ѝ порача ...
сите 83 | | | веќе видена

Предлог-одлуката за усвојување на елаборатот за проценка на штети од поплавите поради обилни врнежи и од дејство на внатрешни води, ќе се најде пред ...
сите 10 | | | веќе видена

next