Спектра

Агенцијата за иселеништво на Република Македонија на 19, 20 и 21 Октомври 2018 година во Охрид организира Конференција, на која ќе се разговара за промоција на ...
сите 6 | | | веќе видена

Охриѓанецот Идриз Иса седум години успешно води сопствена физиотерапевтската ордиција во Тирана, Албанија која “случајно” го носи името „Охри-Медика“. ...
| | веќе видена

На 26-ти октомври во хотел „Дрим“ во Струга ќе се одржи работилница за зелена економија и социјално претприемништво. Целта на работилницата е поттикнување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Холандија Вилем Ваутер Пломп и делегација од ...
сите 44 | | | веќе видена

„Почитувани граѓани, Денеска е Меѓународниот ден за борба против сиромаштијата. Мораме да го прекинеме кругот на сиромаштијата, кој се пренесува од генерација ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Финска, Мати ...
сите 41 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за пренамена на средства од Програмата за енергетска ефикасност и обновливи енергии, а кои ќе се искористат за ...
сите 5 | | | веќе видена

По три победи во низа во новоформираната на Лига на нации, Македонија е на вистинскиот пат кон плејофот за пласман на Евро 2020, но попладнево во Ереван против ...
сите 57 | | | веќе видена

Санкциите на ЕУ против Русија се штетни за италијанските компании, изјави денеска италијанскиот премиер Џузепе Конте. Тој додаде дека неговата влада сака да ги ...
сите 17 | | | веќе видена

Турските медиуми објавија дека полицијата отворила оган кон трактор кој поминувал пред зградата на турскиот Парламент, откако возачот ги игнорирал повиците за ...
сите 12 | | | веќе видена

Приштинскиот весник „Коха диторе“ истакнува дека опозициските партии Демократска лига на Косово и движењето Самоопределување и неделава продолжуваат да ја ...
сите 48 | | | веќе видена

next