Спектра

Откако го комплетираше трансферот во Јувентус, Кристијано Роналдо сака да „раскрсти" со Шпанија па им префрлил 13.5 милиони евра на даночните власти и ја ...
сите 45 | | | веќе видена

Европската комисија денес почна правна битка против Унгарија во врска со правилата на ЕУ за миграцијата и го означи како нелегален законот „Стоп Сорос“ со кој ...
сите 46 | | | веќе видена

Албин Курти, лидерот на косовското движење Самоопределување, во емисија на Албанската државна телевизија (РТШ), изјави дека неговата политичка цел е национално ...
сите 7 | | | веќе видена

Заменик градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски и Илкер Мусстафа од Секторот за туризам и локален економски развој при општина Охрид се во работна ...
сите 5 | | | веќе видена

На 17.07.2018 година околу 09,55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, товарно моторно возило „Мерцедес“ со охридски регистерски таблици ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска оствари средба со министерот за регионален развој на Република Косово Расим Демири. Главна тема на средбата беа ...
сите 253 | | | веќе видена

Денес во Радовиш, Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот и заменик ...
сите 12 | | | веќе видена

Голем интерес кај охриѓани предизвика предавањето на Јане Петков,„човекот амфибија“ кое во организација на Црвен крст Охрид се одржа вчера. Јане Петков на ...
сите 35 | | | веќе видена

Во рамки на проектот „Родовите прашања и политики како мотив за граѓаните да бидат вклучени во креирање на локалните политики” кој го спроведува Македонското ...
сите 3 | | | веќе видена

next