Спектра

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, на која беа ...
сите 17 | | | веќе видена

Црвен Крст – Струга објави повик за обука за спасители на вода. Сите заинтересирани кои што сакаат да ја следат обуката за спасител на вода треба да го ...
сите 24 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.У.(59) од село Вевчани, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Х.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во ...
сите 46 | | | веќе видена

Загрижен за неодамнешните настани во Исламската верска заедница, мора да изразам дека сум против чинот на преземање на власта со насилство. Овој чин мора да ...
сите 124 | | | веќе видена

Фудбалската асоцијација на Англија одлучи да го укине традиционалното наградување на освојувачот на ФА Купот со шампањ од почит кон верските убедувања на дел ...
сите 5 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го надгледуваше свеченото пуштање во употреба на новата подморница што може да носи нуклеарни боеви глави кои можат да ...
сите 7 | | | веќе видена

Исламската верска заедница е институција со огромна духовна вредност за илјадници муслимански верници и како таква треба да биде автономна. За жал, политиката ...
сите 161 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција изразува целосно незадоволство од начинот на кој одредени структури извршија упад во работат на Исламската верска заедница. ...
сите 170 | | | веќе видена

next