Спектра

Предлог-одлуката за усвојување на елаборатот за проценка на штети од поплавите поради обилни врнежи и од дејство на внатрешни води, ќе се најде пред ...
сите 10 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ пред два дена доживеа тешка сообраќајна несреќа во близина на родниот крај, а вчерашниот ден помина со шпекулации каква е здравствената состојба на ...
сите 151 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, од денес ќе учествува на 2018 ОБСЕ Медитеранска Конференција под наслов „Важноста на енергијата за ...
сите 89 | | | веќе видена

Денес започна „Конференцијата за економија: Балканот и Европската Унија-Петогодишен циклус на Берлинскиот процес“, која се организира во хотел Сплендид во ...
сите 49 | | | веќе видена

На 18 октомври 2018 година ,струшките ветерани од одбраната и безбедноста,предводени од претседателот на резервните старешини Петко Шипинкароски,го посетија ...
сите 4 | | | веќе видена

Одлуките на пратениците во Собранието за уставни измени ќе го забрзаат зачленувањето на Македонија во НАТО и ЕУ, вели македонскиот премиер Зоран Заев во ...
сите 79 | | | веќе видена

Турција нема да и дозволи на Грција да ги спречи активностите во источниот дел на Средоземно Море, изјави денеска турскиот министер за национална одбрана ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерката за евроинтеграции на Косово Дурата Хоџа изјави дека доколку не се обезбеди потребното мнозинство гласови „за“ визна либерализација за Косово во ...
сите 57 | | | веќе видена

Во недела (28 октомври) во 3 часот наутро, завршува летното и започнува зимското (вистинско, реално) сметање на времето. Тогаш стрелките на часовниците ќе ...
сите 83 | | | веќе видена

next