Спектра

УФЦ 229 веројатно ќе биде најголемата и најпродаваната битка во историјата, главна борба ќе биде дуелот на лутите ривали Конор Мекгрегор и Хабин Нурмагомедов. ...
сите 5 | | | веќе видена

Во рамките од своите подготовки ФК Лабуништа 2011 во Понеделник 06.08.2018 г. Со почеток во 17:00 часот на стадионот Караорман Струга ќе го одигра петтиот ...
сите 17 | | | веќе видена

Стапката на смртност поради топлотни бранови може да се зголеми за 2.000 проценти во некои делови на светот до 2080 година, покажуваат резултатите од студија ...
сите 27 | | | веќе видена

Тимот на Цертиадриа кој има за цел да ја промовира потребата од дигиталните вештини постигна голем меѓународен успех. Нејзините вредности и напорен труд беа ...
сите 5 | | | веќе видена

Се повикуваат сите евидентирани невработени лица кои се заинтересирани да се вклучат во програмата Општинско-корисна работа, проект “ Подобрување на ...
сите 45 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај на потегот од железничката станица Лисиче до железничката станица Усје од денеска повторно се воспоставува, информираат од МЖ Танспорт ...
сите 10 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување или уништување деловни книги“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно ...
сите 141 | | | веќе видена

Компанијата „Содексо“, за која работел убиениот Македонец и неговите колеги кои го изгубија животот во атентат во Кабул, изрази сочувство преку соопштение до ...
сите 52 | | | веќе видена

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез изјави дека Лука Модриќ може да замине во Интер само ако италијанскиот клуб плати 750 милиони евра колку што ...
сите 187 | | | веќе видена

Бројот на идентификувани жртви од катастрофалните пожари во источниот дел на областа Атика, според соопштението на противпожарната служба на Грција, изнесува ...
сите 168 | | | веќе видена

next