Спектра

Формирањето на новиот состав на Државната изборна комисија и одржувањето на референдумот се прашањата на кои во следниот период ќе бидат фокусирани политичките ...
сите 583 | | | веќе видена

Вооружената престрелка во Тетово се случила ноќеска на улицата „29 Ноември“. Случајот во 02:20 часот е пријавен во полициската станица во Тетово. Со прострелни ...
сите 18 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Струга, Рамис Мерко и директорот на ЈП Проаква Струга, г-дин Jетон Шаќири, после неколку години интервенираа во водоводната мрежа за ...
сите 21 | | | веќе видена

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, во рамките на националниот проект за поголема безбедност во сообраќајот „Го сакам градот ...
сите 110 | | | веќе видена

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ одиграа во Отворената ера 51 меч.Денес тие ќе додадат уште едно поглавје за нивното историско ривалство,во полуфиналето на ...
сите 139 | | | веќе видена

Индиската полиција го уапси инструкторот што турна 19-годишна студентка од покривот на факултет во јужната држава Тамил Наду, јави Би-би-си. Полицијата соопшти ...
сите 2 | | | веќе видена

– Израелски воени авиони и беспилотни летала денеска извршија воздушни напади против воени објекти на Хамас во Појасот Газа, соопшти командата на израелската ...
сите 30 | | | веќе видена

Оваа недела делови на Аризона беа зафатени од монсунско време, кое беше пропратено со песочни бури. Ѕид од прашина кој се движеше кон градовите многу потестува ...
сите 4 | | | веќе видена

Судскиот совет на Спецјалниот суд го ослободи Милорад Улемек_ Легија и шестмината припадици на Единицата за спецјални операции од обвинувањата дека во ноември ...
сите 7 | | | веќе видена

Атина ќе добие 12 милји од албанските територијални води во Јонското Море, со договорот што треба да го потпишат Грција и Албанија, пишуваат албански медиуми. ...
сите 24 | | | веќе видена

Охрид: 13.07.2018 Пријателски Натпревар КФ РЕНОВА 0 : 1 ФК ЛАБУНИШТА 2011 Фк Лабуништа 2011 денес во рамките на своите подготовки го одигра првиот пријателски ...
сите 3 | | | веќе видена

next