Спектра

Бројот на дијабетичари во Охрид секојдневнио се зголемува, a старосната граница на пациентите се намалува, алармира здружението на дијабетичари на Охрид. ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев прими писмо од Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД, ...
сите 72 | | | веќе видена

Полицијата го бара А.К.(53) од тетовското село Мала Речица кој со два куршуми од пиштол ја убил сопругата Х.К.(52), а се обидел да убие уште едно лице, вчера ...
сите 80 | | | веќе видена

„Охридска пастрмка огледало на езерото“, „Јагнешко во боите на есента“ „Суши од охридска риба“ , „ Канео десерт“ и „Ѓеврек Самоилова тврдина“ се новите ...
сите 9 | | | веќе видена

Грчката полиција соопшти дека извлекла 11 мртви тела на емигранти кои со своето возило се судриле со камион возејќи во спротивна насока на пат да се пријават ...
сите 49 | | | веќе видена

Бројот на бегалци, кои се сместени во центрите на грчките вооружени сили на островите Кос, Лезбос, Самос и Хиос и во градот Серес, останува исклучително висок. ...
сите 15 | | | веќе видена

next