Утрово околу 04.40 часот во Гостивар, избувнал пожар во еден од подрумите во зграда на улицата „Мајор Чеде“. Од пожарот на лекарски преглед во Медицински ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера напладне, било пронајдено починато машко лице чиешто тело било во фаза на распаѓање. Како што јави МВР, настанот го пријавило лице со иницијали Б.Ц. од ...
сите 10 | | | веќе видена

Против две лица од Штип поднесена е кривична пријава за измама. МВР соопшти дека пријавените довеле во заблуда жена од Штип, која ја натерале да си го продаде ...
сите 122 | | | веќе видена

Гевгелиската полиција поднесе кривична пријава против двајца струмичани на возраст од 21 и 23 години поради сомнение за сторено кривично дело убиство во обид. ...
сите 3 | | | веќе видена

„Секоја жртва од минатото е света обврска во иднината. Денеска се собравме овде во паркот на општината Гази Баба да изразиме должна почит и вечен спомен за ...
сите 10 | | | веќе видена

Очигледна е големата желба на ВМРО-ДПМНЕ да си прави промоција на партијата споменувајќи го името на вицепремиерот Кочо Анѓушев, реагира Кабинетот на Анѓушев ...
сите 4 | | | веќе видена

Делегација од Општина Прилеп и Советот, предводена од градоначалникот Илија Јованоски, од основното училиште „Блаже Конески“, денеска положија свежо свеќе и се ...
сите 4 | | | веќе видена

Беровската полиција поднесе кривична пријава против 19-годишник од овој град поради постоење сомнение дека сторил кривично дело производство и дистрибуција на ...
сите 55 | | | веќе видена

Пропадна уште една измислица, уште една лага на очајната и безидејна ВМРО-ДПМНЕ која е навиката на креирање непостоечки случаи и лажни вести. Како што јавно ...
сите 38 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција го затвори случајот со наводните незаконитости во јавните набавки во Министерството за ...
сите 9 | | | веќе видена

Со осврт на значењето на уметноста и влијанието што културата и сензибилитетот на времето го имаат врз нашето секојдневие, вицепремиерот задолжен за економски ...
сите 36 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјави дека побарал од високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската Унија, Федерика Могерини, ...
сите 63 | | | веќе видена

Норвежанка починала откако била заразена со беснило на Филипините, објави Би-би-си. Биргит Калестад (24) била на одмор со своите пријатели кога пронашле мало ...
сите 24 | | | веќе видена

next