Придобивките од започнатиот процес на интегрирање на земјава во НАТО И ЕУ веќе се чувствуваат. Отворените врати за членство во ЕУ и НАТО и успешните економски ...
сите 48 | | | веќе видена

претседатели на САД во саботата во Вашингтон се простија од американскиот сенатор и ветеран од Виетнамската војна, Џон Мекејн, кој почина минатиот викенд, на ...
сите 24 | | | веќе видена

Девет лица беа повредени во новата серија на спротивставени протести кои во саботата се одржаа во германскиот град Кемниц. Протестите на кои присуствуваа околу ...
сите 32 | | | веќе видена

Незапаметен настан ја потресе Србија и регионот. Како што пишува српскиот Курир, маж се самоубил пукајќи си во глава со пушка, на денот на свадбата на својата ...
сите 9 | | | веќе видена

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. НАИЗМЕНИЧЕН СООБРАЌАЈ: Од 14:45 часот ...
сите 54 | | | веќе видена

На 31.08.2018 година во 19,40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Т.Б.(28) пријавил дека истиот ден околу 16,45 часот на улицата “Љубљанска“ во ...
сите 46 | | | веќе видена

next