Кандидатот Тања Алтанџиева која се пријавила на јавниот повик за член на Антикорупциската комисија, долги години била дел од државните институции. Таа прво ...
сите 15 | | | веќе видена

Од ДОМ преку соопштение посочуваат дека на сите институции и субјекти кои на каков и да е начин се инволвирани во урбанистичкото насилство во Лагадин, им ...
сите 26 | | | веќе видена

„Зарем долг стар повеќе од 12 години се плаќа воопшто? Доброволно да, ама присилно никако. Зарем институтот на застареност никому ништо не значи?“, велат преку ...
сите 8 | | | веќе видена

Зоран Заев и денес ја одложи најавената одлука на СДСМ за предвремени парламентарни избори како што тоа го направи на неколку пати во изминатите денови, со што ...
сите 8 | | | веќе видена

Утринава во периодот од 00.00 до 03.00 часот полициски службеници извршиле акциска контрола во угостителски објект во село Горно Седларце покрај автопатот ...
сите 13 | | | веќе видена

Од среда се очекува да бидеме под северно воздушно струење, ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе се засилува, а со тоа ќе предизвика расејување на ...
сите 185 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер и претседател, Бранко Црвенковски, првпат откако е поранешен Претседател на РМ се појави во јавност на политички настан во ...
сите 14 | | | веќе видена

– Инспекторите не се плашила, ниту пак казните треба да се за затворање на фирмите! Казните ги намаливме за 60%, воведовме опомена пред казна и казните се сега ...
сите 9 | | | веќе видена

– Кукавицата Груевски ќе се врател – Да, ама во затвор, Мицкоски е марионетата која мисли дека му го чува местото во ВМРО-ДПМНЕ, се вели во жестоката реакција ...
сите 221 | | | веќе видена

Бегалецот Никола Груевски кој во интервјуто за Сител рече дека ги разбира поранешните соработници кои на одреден начин се оградуваат од него затоа што се под ...
сите 21 | | | веќе видена

Ја одбрал Унгарија затоа што била членка на ЕУ, што има независни институции и бидејќи е членка на НАТО, рече Никола Груевски во интервјуто за Сител. Тој рече ...
сите 26 | | | веќе видена

Никола Груевски во екслузивното интервју за ТВ Сител рече дека ако земе 20 луѓе на кои им помогна, половина му ја изневериле довербата. На прашање на ...
сите 12 | | | веќе видена

– Апсолутно дека јас еден ден ќе се вратам во Македонија, не сум дојден тука да живеам, туку привремено да се засолнам од политичкиот прогон на власта. Јас не ...
сите 21 | | | веќе видена

Бев со намера да влезам во затвор, иако неправедно. Но во последните денови добив одредени информации кои што укажуваа на веројатно планирана ликвидација моја ...
сите 33 | | | веќе видена

Наспроти многуте шпекулации дека сум бил сместен во хотел, сум плаќал 1000-2000 евра, бев два три дена во хотел и по помала сума од таа, вели Груевски во ...
сите 37 | | | веќе видена

Генаралот на воено воздушните сили на армијата на Венецуела, Франциско Јанез, изјави дека повеќе не ја признава „диктаторска власт“ на претседателот Николас ...
сите 316 | | | веќе видена

next