Зоолошка градина Скопје донираше прочистувачи на воздух во домот за децата без родители „11 Октомври“. „Ветивме дека нашата институција ќе помага на сите деца. ...
сите 20 | | | веќе видена

Oдбрана на обвинетите ќе оди во правец на докажување дека немало никаква намера, волја, умисла на обвинетите да го лишат од живот сега починатиот Саздовски ...
сите 27 | | | веќе видена

Kвалитетната едукација на полициските кадри, постојаното надградување на поединечните знаења и искуства, независно за кои организациски единици станува збор, ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев синоќа имаше средба со делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората, и ...
| | веќе видена

Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. GPS-уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
сите 3 | | | веќе видена

Шведскиот суд го осуди Мајкл Салонен на седум години затвор за обид за убиство. Имено, Салонен испратил писмо-бомба до фирма во Лондон и преку писма им се ...
сите 9 | | | веќе видена

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија 2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 15 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека „непријатно е изненаден” од веста дека поранешен австриски полковник е обвинет за шпионажа во ...
сите 44 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ побара предлог-законот за амнестија на лицата осудени и осимничени за 27 април да се стави на дневен ред на денешна седница во Собранието. „Пред ...
сите 24 | | | веќе видена

next