Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги потсетува сите заинтересирани дека в четврток, 11 април, завршува рокот за аплицирање ...
сите 4 | | | веќе видена

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, вчера, во Виена, учествуваше на конференцијата „Гледајќи назад, гледајќи напред“ организирана по ...
сите 101 | | | веќе видена

Во САД околу 600 милиони птици умираат секоја година поради тоа што се залетале кон облакодер, јави Си-ен-ен. Според истражувањето на Лабораторијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Највисок службеник во Амбасадата на Нов Зеланд во САД во 2017 година постави скриена камера во бањата што ја користеа мажи и жени, се наведува во обвинението. ...
сите 2 | | | веќе видена

Воена интервенција во Венецуела може да доведе до герилска војна, изјави бразилскиот претседател Јаир Болсонаро во понеделникот за радиостаницата „Ховем Пан“. ...
сите 94 | | | веќе видена

Официјални претставници на Стејт департментот и Пентагон приватно го критикуваа американскиот претседател Доналд Трамп поради тоа што не успеал да ѝ даде ...
сите 29 | | | веќе видена

Стадионот „Филип Втори“ ќе биде преименуван во Национална арена „Тоше Проески“. Ваква одлука донела Владата на денешната 129. седница, а на социјалните мрежи ...
сите 44 | | | веќе видена

Со потпишувањето три меѓудржавни документи, денеска во палатата „Србија“ заврши првата седница на Мешовитиот комитет за соработка меѓу владите на Србија и ...
сите 15 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ да каже колку чинат скапите лустери, порача портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Од овој луксузен дворец деновиве се вадат луксузни и вредни ...
сите 55 | | | веќе видена

next