Откако ќе го прочитате ова, повеќе нема да имате ист став. Еднаш, еден учител бил целосно незаитересиран за тоа што луѓето мислат за него. Љубопитните ученици ...
сите 2 | | | веќе видена

Под влијание на многу студена воздушна маса до средината на наредната седмица времето ќе биде променливо и студено, се вели во метео предупредувањето на УХМР. ...
сите 24 | | | веќе видена

Се вика Дејв, и има некои корисни трикови за вас, кои ќе ви го олеснат животот додека патувате низ светот. Како најефикасно да ја спакувате облеката? Како да ...
сите 6 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција во текот 2018 година до надлежните јавни обвинителства поднела 74 кривични пријави против 68 правни лица и 163 физички лица со ...
сите 13 | | | веќе видена

Фестивалот „Охридско лето“ на 12 јануари ќе организира концерт на класична музика на кој ќе настапат младите српски солисти Александра Петровиќ и Стеван ...
сите 15 | | | веќе видена

Дваесет и едногодишна девојка од Виена му го скрши носот на Авганистанец кој за новогодишната ноќ сексуално вознемирувал неколку жени. Бидејќи 20-годишникот ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Британската армија започна кампања со која ги повикува „нежните деца, милениумците и зависниците од селфи фотографии“ да се приклучат во нејзините редови. ...
сите 8 | | | веќе видена

next