Граѓаните не треба да имаат дилема кога станува збор за придобивките од членството во НАТО и Европската унија, вечерва од Ресен, порача Горан Сугарески од ...
сите 31 | | | веќе видена

Руската полиција трага по убиец на млади девојки,чии тела ги остава во куфери во Москва. Стравот порасна откако за период од неколку недели полицијата пронашла ...
сите 39 | | | веќе видена

,,Ако не извлечеме поука од историјата која веќе еднаш се случува како трагедија, тогаш нејзината реприза е фарса, а ќе се согласите дека македонскиот народ ...
сите 93 | | | веќе видена

Утре ќе е малку посвежо, во претпладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи повремено и со умерен ветер особено на ...
сите 210 | | | веќе видена

,,На 30. септември, референдумот што е закажан е практично по својата тежина и значење е еднаков со референдумот од 1991 година до сега, затоа што тогаш ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека решението за Косово мора да биде такво што ќе го унапреди животот на Србите и Албанците на Косово и ќе донесе мир. ,,Сите ...
сите 538 | | | веќе видена

Неколку стотини луѓе булвално ја преполнија салата на општина Ресен каде во моментов тече трибината на Горан Сугарески, министер за транспорт и врски во ...
сите 36 | | | веќе видена

Јавното претпријатие за државни патишта наредната недела ќе распише тендер за санација на свлечиштето меѓу селата Наколец и Штрбово, информира при денешната ...
сите 33 | | | веќе видена

Наслов: Расчистено убиството во Велгошти: Одреден притвор за 62-годишен маж од Охрид Министерството за внатрешни работи го расчисти убиството извршено врз Б.П. ...
сите 136 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен ветер ...
сите 221 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, рече дека неговата земја нема намера од некого да бара дозвола за купување на ракетниот систем „С-400“ од Русија. „Со ...
сите 57 | | | веќе видена

Придобивките од започнатиот процес на интегрирање на земјава во НАТО И ЕУ веќе се чувствуваат. Отворените врати за членство во ЕУ и НАТО и успешните економски ...
сите 48 | | | веќе видена

претседатели на САД во саботата во Вашингтон се простија од американскиот сенатор и ветеран од Виетнамската војна, Џон Мекејн, кој почина минатиот викенд, на ...
сите 24 | | | веќе видена

next