Од денеска до 7 ноември во Босна и Херцеговина се одржува третиот регионален форум за иновација, технологија и претприемништво – Sarajevo Unlimited 2018, на ...
сите 36 | | | веќе видена

Денешната координација кај собранискиот спикер Талат Џафери заврши без одлука за формирање на телото за помирување за настаните од 27 април. Иницијативата за ...
сите 130 | | | веќе видена

Босна и Херцеговина е првата земја во светот што има сообраќајни знаци што предупредуваат на лилјаци, а на влезот во тунел-пештерата „Пониква“ го поставиле ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на средбата со претседател на националниот совет на Австрија, Волфган Соботка, го информира својот соговорник ...
сите 5 | | | веќе видена

Антизападното раководство ја профилира ВМРО-ДПМНЕ како лидер во лажење и ширење лажни вести, велат од СДСМ. „Трет ден антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 109 | | | веќе видена

Новиот закон за прогресивно оданочување кој би започнал со важност од 1 јануари носи измена на правилата во спортските обложувалници. Со измените, данокот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Вистинска трагедија го потресе српскиот пејач и автор Томо Маринковиќ, познат по песната „Пукни Зоро”, на кого му почина синот. 24-годишниот Марко маринковиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

– Во тек е седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на која се одвива јавна расправа за предлог-законот за изменување и дополнување ...
сите 23 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во координативното тело за помирување, но можеби ќе ги почитува неговите одлуки, изјави координаторот на ...
сите 216 | | | веќе видена

Александар Николовски, членот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните треба да им објасни за причините за неговата средба со Синиша Алексовски, ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, го прими во својот кабинет Волфганг Соботка, претседател на Националниот совет на Република Австрија, кој престојува ...
сите 33 | | | веќе видена

Европските лидери кои ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за санкции врз Иран сега и самите размислуваат за такви санкции по ...
сите 33 | | | веќе видена

Турско обвинителство издаде налог за апсење на 26 воени лица поради наводни врски со терористичката организација на Фетула Гулен (ФЕТО), односно терористичката ...
сите 22 | | | веќе видена

next