Најнередовни во Собранието се пратениците обвинети за крвавиот четврток, додека најмногу неоправдани отсуства има експремиерот Никола Груевски, покажува ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска и официјално заврши твининг-проектот за јакнење на административните капацитети за спроведување на Рамковната директива за отпад и директивите за ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со делегација од партијата оствари средба со Ендру Пејџ, директор на Директоратот за Западен Балкан и ...
сите 170 | | | веќе видена

Во еден од необјавените над 300 разговори во случајот ,,Траекторија”, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески разговара со тогашната секретарка на ...
сите 216 | | | веќе видена

Во Kривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Траекторија“. Судијата, Горан Бошевски кој претседава со советот не им дозволи на медиумите да ...
сите 47 | | | веќе видена

Почетокот на септември го најавува и почетокот на новата учебна година и првото училишно ѕвоно. Нови предизвици, нови можности, но и нови обврски и грижи, ...
сите 4 | | | веќе видена

next