На 07.03.2019 година во 14,30 часот на Граничниот премин “Меѓународен Аеродром-Скопје“ при извршена проверка на Б.И.(27) од с.Слупчане-кумановско било ...
сите 34 | | | веќе видена

Денеска времето ќе биде Сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло ...
сите 208 | | | веќе видена

Денеска во скопскиот Кривичниот суд треба да биде објавена пресудата за случајот „Титаник 2“, кој се однесува за изборни нерегуларности на локалните избори во ...
сите 127 | | | веќе видена

Момче шетајќи покрај река забележало маченце кое не се движело. На мачката и биле скршени нозете, а имала и рани по целото тело. Без никакво размислување ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов им додели благодарници на пожарникарите од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје за покажаната храброст и ...
сите 15 | | | веќе видена

Судот во Танзанија осуди на смрт со бесење 51-годишен наставник, кој до смрт претепа 14-годишен ученик, објави Би-би-си. Наставникот Респициус Мтазангира во ...
сите 5 | | | веќе видена

Рускиот парламент воведе нови строги закони за интернетот, со кои им се дозволува на властите да ги затворат или да ги казнат сите оние кои шират лажни вести ...
сите 38 | | | веќе видена

Главна цел на Владата е да создаваме повеќе и поквалитетни работни места. Младинската гаранција е една политика којашто оваа Влада ја воведе како единствена ...
сите 4 | | | веќе видена

Шпагетите во болоњезе-сос се омилено јадење во светот, но доколку се обидете да ги нарачате во градот на Вирџинио Мерола, нема да имате среќа. Иако многумина ...
сите 5 | | | веќе видена

next