Како дел од караванот на коалицијата „Заедно за европска Македонија“ премиерот Зоран Заев денеска беше во посета на Пехчево. „Убеден сум дека референдумот во ...
сите 80 | | | веќе видена

На 01.09.2018 година околу 20.00 часот во Полициската станица Карпош, Д.А.(32) од Скопје пријави дека истиот ден околу 15,30 часот пред слаткарница на ...
сите 131 | | | веќе видена

Канцеларката Ангела Меркел во сабота ќе оствари посета на Скопје, соопшти пред малку нејзиниот портпарол Штефен Зајберт, објави грчката новинска агенција АНА ...
сите 299 | | | веќе видена

Активностите поврзани со референдумот, и покрај тоа што му налагаат да има право да користи службено возило, министерот за транспорт и врски Горан Сугарески ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Многу земјотреси ја стресоа Македонија периодов. Последниот потрес е денеска, нешто по полноќ, со јачина од 2,5 степени според Рихтер, почувствуван во Свети ...
сите 119 | | | веќе видена

Новите цени на цигарите во Австралија се движат од 28, 25 до 33,9 австралиски долари, што е меѓу 17,6 и 21 евро. Светската здравствена организација ги повика ...
сите 23 | | | веќе видена

Извршител на тројното убиство во семејството во Дебар е нивната поголема ќерка, која исто така со нив живеела во Италија, пренесува порталот Инфо Шќип, ...
сите 106 | | | веќе видена

Граѓаните не треба да имаат дилема кога станува збор за придобивките од членството во НАТО и Европската унија, вечерва од Ресен, порача Горан Сугарески од ...
сите 31 | | | веќе видена

Руската полиција трага по убиец на млади девојки,чии тела ги остава во куфери во Москва. Стравот порасна откако за период од неколку недели полицијата пронашла ...
сите 39 | | | веќе видена

,,Ако не извлечеме поука од историјата која веќе еднаш се случува како трагедија, тогаш нејзината реприза е фарса, а ќе се согласите дека македонскиот народ ...
сите 93 | | | веќе видена

Утре ќе е малку посвежо, во претпладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи повремено и со умерен ветер особено на ...
сите 210 | | | веќе видена

,,На 30. септември, референдумот што е закажан е практично по својата тежина и значење е еднаков со референдумот од 1991 година до сега, затоа што тогаш ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека решението за Косово мора да биде такво што ќе го унапреди животот на Србите и Албанците на Косово и ќе донесе мир. ,,Сите ...
сите 538 | | | веќе видена

Неколку стотини луѓе булвално ја преполнија салата на општина Ресен каде во моментов тече трибината на Горан Сугарески, министер за транспорт и врски во ...
сите 36 | | | веќе видена

next