Британската премиерка, Тереза Меј, изјави дека договорот за излегување на Велика Британија од ЕУ 95 проценти е готов. Ново истражување покажува дека Британците ...
сите 86 | | | веќе видена

Сообраќајните знаци се азбуката на сообраќајот, а сообраќајните правила се основниот начин за комуниукација и разбирање меѓу учесниците во сообраќајот, велат ...
сите 26 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде наредба за обдукција на телото на седумнаесетгодишната девојка која доцна синоќа ...
сите 126 | | | веќе видена

Во светот во последните три месеци од оваа година се купени повеќе од 148 тони злато, што е за 22 отсто повеќе во однос на истиот период минатата година. ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку американски институции објавија заедничко предупредување до гласачите, кои денеска излегоа на избори, да бидат внимателни бидејќи продолжуваат обидите ...
сите 9 | | | веќе видена

Од 15 ноември важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата. Глоба од 45 евра и можност за исклучување од сообраќај. Со непочитување на ...
сите 12 | | | веќе видена

За 72 часа ги чисти белите дробови на пушачите – еве рецепт! Луѓето кои пушат константно повеќе од пет години, често се соочуваат со болести на белите дробови, ...
сите 27 | | | веќе видена

Иако воглавно се јавува кај постари лица, поради стареење на лигаментите и зглобовите, болките исто така може да се препишат на лошото држење или носење ...
сите 10 | | | веќе видена

Доколку имате потешкотии да го исфрлите шлајмот, направете ефикасен домашен лек. Состојки: 1 лажица корен бел слез, 1 лажица ленено семе, 1 лажица жалфија, 1 ...
сите 27 | | | веќе видена

Постојано сте уморни? Направете ја оваа чудесна напивка од само 4 состојки и ќе бидете полни со енергија! За да бидете полни со енергија за секојдневните ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако секое утро се будите уморни и нерасположени, оваа едноставна мешавина ви гарантира квалитетен сон и одморено тело! Постои едноставен рецепт од само две ...
сите 2 | | | веќе видена

next