Ова е една од многубројните варијанти на оваа салата, која од оригиналот се разликува по додадената сланина. Состојки: 100 гр чадена сланина Пекабеско 2 ...
сите 61 | | | веќе видена

Не само што брзо и лесно се прават, туку овие мафини се и многу вкусни и што е уште поважно – здрави! Состојки: малини 2 банани 4 јајца Начин на подготовка: ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, во Берлин оствари билатерална средба со федералниот министер за здравство на Сојузна Република Германија, Јенс Шпан. ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска во однос на вчерашната одлука на Врховниот суд, образложи неколку моменти, со цел, како што кажа, да се ...
сите 170 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на САД за Северна Кореја, Стивен Биган, ќе патува за Сеул каде на 3 февруари треба да се состане со севернокорејски официјални ...
сите 28 | | | веќе видена

Следува период на претежно облачно и потопло време, особено на повисоките места и на планините што ќе предизвика топење на снежната покривка. Во утринските ...
сите 199 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, изјави денеска дека Европската Унија се согласила да ја предводи ...
сите 80 | | | веќе видена

Британско-холандскиот производител на стока за широка потрошувачка „Унилевер“ објави дека ги зголемува залихите на сладоледи „Магнум“ и „Бен енд Џери“ пред ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Република Македонија, Џес Бејли, попладнево на „Твитер“ објави порака во која ја информира јавноста дека по заминувањето од оваа ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Заев на седницата за пратенички прашања упати порака за бескомпромисна борба со криминалот и корупцијата: Предрасуди, помагање, затскриено, за никој ...
сите 3 | | | веќе видена

Како пратеник во Собранието на Република Македонија, денеска Александар Кирацовски оствари средба со градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи. – На ...
сите 3 | | | веќе видена

next