Сакам да кажам

Првпат по 20 години, од Мундијалот во Египет, македонската ракометна репрезентација не успеа да ја помине првата фаза на едно големо натпреварување, откако ...
сите 90 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешната седница одлучи да му предложи на Министерството за здравство и на останатите надлежни да не се одложува почетокот на ...
сите 138 | | | веќе видена

Заеднички царински премин меѓу Македонија и Бугарија за да се отстранат административните бариери за развој на економските односи меѓу двете земји, најави ...
сите 7 | | | веќе видена

Со нов комбиниран метод, тим лекари од скопските клиники завчера спасил пациент со мозочен удар на кој му бил запушен главниот крвен сад во мозокот. Од ...
сите 4 | | | веќе видена

Медицинска служба ќе се воведе во Пожарната бригада на Скопје, најавува новиот командант Владимир Симоновски. Стојановски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели еден од ...
сите 11 | | | веќе видена

Фејсбук објави дека отстранил стотици страници, групи и профили поврзани со Русија, за кои вели дека биле дел од две големи операции на ширење дезинформации, ...
сите 54 | | | веќе видена

Новинарот Миленко Неделковски, обвинет за ширење расистички и ксенофобичен материјал на интернет, по пожарите кои летото ја зафатија Грција во кои загинаа 99 ...
сите 23 | | | веќе видена

На судскиот процес „Монструм“ денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаа снимки од посебни истражни мерки во врска со масакрот врз четирите момчиња и рибарот ...
сите 3 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Војминовски, осуден на 13 и пол години за обид за убиство на Зијадин Села, беше пуштен од притвор во куќен притвор од страна на Кривичниот ...
сите 32 | | | веќе видена

Апелациониот суд во Скопје го потврди Планот за реорганизација на „Фени индустри“ во стечај, со што „Глобал спешлс опортјунитис“ (ГСОЛ) од Бахами стана негов ...
сите 23 | | | веќе видена

Европскиот суд за човекови права во Стразбур пресуди дека Македонија треба да му исплати обештетување од 9.000 евра на трансродово лице, затоа што му е ...
сите 17 | | | веќе видена

Грчкиот парламент изгласа доверба на Владата на Алексис Ципрас со што се отвара патот Парламентот да го ратификува договорот со кој се става крај на ...
сите 87 | | | веќе видена

Турските обвинители издадоа меѓународен налог за апсење на НБА-кошаркарот Енес Кантер, кого го обвинуваат за поврзаност со вооружени групи, за кои велат дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Само 40 кафулиња низ Скопје имаат одобрение да ги застаклат терасите и плаќаат комунална такса за тоа што го користат јавниот простор. Сликата низ градот е ...
сите 3 | | | веќе видена

Најдобрите македонски ракометари се понадеваа дека можат да ја изненадат Шпанија, но се предадоа по 30-ина минути игра и одлучија да ги чуваат силите за ...
сите 18 | | | веќе видена

Премиерката Тереза Меј преживеа уште едно гласање за доверба во британскиот парламент, само 24 часа откако нејзиниот договор за брегзит претрпи тежок пораз. ...
сите 226 | | | веќе видена

Русија не се противи на новото име на Македонија, туку прашува дали бил легитимен процесот за негово усвојување, кажа рускиот министер за надворешни работи ...
сите 12 | | | веќе видена

Никола Војминовски, осуден на 13 и пол година затвор за обид за убиство на Зијадин Села за време на организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, ...
сите 73 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против седуммина осомничени за ограбување сефови во две македонски банки, соопшти обвинителството. ...
сите 17 | | | веќе видена

Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски за навреда и клевета за изјава дадена на гостување во ...
сите 7 | | | веќе видена

next