Сакам да кажам

Пред Основното јавно обвинителство Скопје денеска напладне почна протестот за поддршка на Моника Ристеска, активистката за легализација на конопот за лична и ...
сите 17 | | | веќе видена

Нормално дека Oпштината може да сопре Детален урбанистички план (ДУП) под образложение за мораториум, кажа градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, ...
сите 115 | | | веќе видена

Оштетениот и сведок, поранешниот претседател на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ, денеска сведочеше во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Насилство ...
сите 54 | | | веќе видена

Никола Војминовски, осуден на 13 и пол години затвор за обид за убиство на Зијадин Села при организираниот напад на Собранието на 27 април лани, на денешното ...
сите 3 | | | веќе видена

Обвинителката од Специјалното јвно обвинителство (СЈО) Фатиме Фетаи побара итно издвојување на постапката на обвинетиот за насилствата во Општина Центар во ...
сите 79 | | | веќе видена

Неколку стотици граѓани јасно кажаа што мислат за најавеното градење на станбена деветкатница кај Мајчин дом во Општина Аеродром, кога се обидоа да ја урнат ...
сите 148 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел во писмото до премиерот Зоран Заев од 5 октомври ветува натамошна поддршка за имплементација на Преспанскиот договор и ...
сите 14 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Обединетите нации Ники Хејли, денеска објави дека дава оставка и веднаш демантираше дека се подготвува да биде противкандидатка на ...
сите 53 | | | веќе видена

Двајца македонски државјани загинаа во верижна сообраќајна несреќа која се случи утрово на автопатот Ниш-Белград, потврдија од Министерството за внатрешни ...
сите 58 | | | веќе видена

За утре во 12 часот е закажана седница на собраниската Комисија за уставни прашања, на чиј дневен ред ќе биде владиниот предлог за пристапување кон измена на ...
сите 119 | | | веќе видена

Во моментов нема решение за да спречи градбата на зградата кај Мајчин дом, ова е затекната ситуација што на секој начин пробавме да ја смениме, но не можевме, ...
сите 194 | | | веќе видена

За една и пол година во градинките во Македонија се вработени 1.025 воспитувачки, негувателки и друг потребен кадар, кажа министерката за труд и социјална ...
сите 36 | | | веќе видена

Два дена тетовци се жалат на лошиот мирис и вкус на водата од градската водоводна мрежа. Ова посебно беше изразено вчера наутро и во текот на денот, додека ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев рече дека вистинската опција за уставните измени е Собранието, а не нови избори, иако, како што кажа, јасно е дека на предвремените избори ...
сите 221 | | | веќе видена

Бугарската полиција привела едно лице, кое го сомничи за бруталното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова, која истражувала случаи на корупција, ...
сите 108 | | | веќе видена

На пауза од судењето за организираниот напад на Собранието, по сведочењето на Никола Војминовски, осуден за обид за убиство на Зијадин Села, актерот Владо ...
сите 16 | | | веќе видена

Филмот на Јани Бојаџи „Ругање со Христос” ќе може слободно да игра во кино, откако Државниот правобранител на Република Македонија Фехми Стафа денеска го ...
сите 29 | | | веќе видена

Припадникот на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) Лукман Селими, во сведочење за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, загатна дилема – што ...
сите 18 | | | веќе видена

next