Сакам да кажам

Четири патници се наоѓаат во животна опасност, а две од трите жртви се идентификувани, по тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи во 1.40 часот, кога ...
сите 169 | | | веќе видена

Во болницата во Лесковац се хоспитализирани 8, а во болницата во Ниш 6 патници од македонскиот автобус, кој вчера ноќта околу 1.40 часот се преврте во близина ...
сите 169 | | | веќе видена

На петтиот настан „Разговори за родителство“, што денес се одржа во Скопје присуствуваа околу 300 родители, кои беа да ги слушаат предавањата од стручни лица и ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека надлежните институции водат преписки кој тим е покомпетентен да направи проект за конзервација, пропаѓа црквата „Св. Ѓорги“ од Курбиново, црковен бисер ...
сите 4 | | | веќе видена

Маж и две жени се тројцата загинати во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац, Србија се преврте ...
сите 250 | | | веќе видена

Романтичната драма на полскиот оскаровец Павел Павликовски „Студена војна“ ги освои наградите од Европската филмска академија (ЕФА) во сите пет категории каде ...
сите 13 | | | веќе видена

Сумата од 14,5 милиони евра што како гаранција за пуштање од притвор пред еден месец ја најави одбраната на притворениот бизнизмен Орце Камчев во случајот на ...
сите 183 | | | веќе видена

Македонскиот ендокринолог д-р Горан Петровски во катарската болница „Сидра“ воведе нов протокол за лекување на деца со дијабетес тип 1, со помош на нови ...
| | веќе видена

Младен Чадиковски е нов претседател на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ). Чадиковски, кој е главен и одговорен уредник на Телевизија 24, е избран на ...
сите 94 | | | веќе видена

Такси услугата во Куманово се зголеми за 10 денари старт и 5 денари за километар. Досега беше по 50 денари за возење до 2 километри, а сега ќе чини 60 денари и ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Дебрца која во светот на археологијата е позната по требенишки те златни маски откриени пред сто години, сега ќе откопува и древни гратчиња, вели ...
сите 2 | | | веќе видена

Царинската управа вели дека нивниот вработен Александар Трајковски, кој на 11 декември беше фотографиран со избеганиот и осуден експремиер Никола Груевски во ...
сите 153 | | | веќе видена

Судско-медиумскиот совет испрати реакција до Основниот суд Скопје 1 и до Обвинителството за организиран криминал по вчерашниот втор случај на бришење снимки од ...
сите 11 | | | веќе видена

Србија ја разгледува можноста за воена интервенција на Косово откако парламентот во Приштина го одобри формирањето на сопствена војска, што Белград го нарече ...
сите 221 | | | веќе видена

1 За што ќе одат парите од прогресивниот данок што ни го воведува Владата на СДСМ? За платата на оној Александар Трајковски, советникот во Oпштина Гази Баба и ...
сите 158 | | | веќе видена

next