Сакам да кажам

Македонија учествува во сите иницијативи што се предвидени за земјите кандидати за членство во Европската унија што гарантираат безбедност посебно во рамките ...
сите 21 | | | веќе видена

Од затворот во Шутка со лисици на седница на Апелациониот суд беше спроведен Јане Ченто, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот ...
сите 28 | | | веќе видена

Застапниците на доверителите реагираа дека АД „Повардарие“ од Неготино прави сè да се оддолжи постапката за отворање стечај, а во тој период имотот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се јавил во Министерството за правда да праша дали одлуките на Основниот суд Скопје 1 да ги пушти од куќен притвор двајцата пратеници на ...
сите 6 | | | веќе видена

Непознати лица со месеци потпалуваат штали, бали добиточна храна и уништуваат ниви во пелагониското село Могила. За десет месеци изгореа околу 5.000 бали сено, ...
| | веќе видена

Лекувањето во странство стана систем на желботеки, вели директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) Ден Дончев, по ревизорскиот извештај за ...
сите 5 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев, во име на парламентарното мнозинство, ги повика колегите од ВМРО-ДПМНЕ и другите опозициски ...
сите 51 | | | веќе видена

Американски и скандинавски музичари доминираат на 37. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора вечерва во 20 часот во Македонската опера и балет (МОБ) ...
сите 27 | | | веќе видена

По притисоците врз секој вработен во администрацијата, врз свои партиски членови и нивни роднини, вработени во приватни фирми и компании, обвинетиот ...
сите 115 | | | веќе видена

Обвинетите во Титаник за изборни нерегуларности Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска се договарале како да ги задоцнат на гласање гастербајтерите, македонски ...
сите 119 | | | веќе видена

Во Основниот суд Скопје 1 утринава продолжи слушањето на прислушкуваните разговори од 1.000-те предложени од СЈО во случајот „Титаник” за тешки изборни ...
сите 128 | | | веќе видена

Концесионерот на комплексот Македонско село фирмите „Тинекс“ и хотел „Квинс“ на ексградоначалникот на Општина Центар Владимир Тодоровиќ од утре ќе престане со ...
сите 40 | | | веќе видена

Џамал Кашоги бил пречекан од неговите убијци кога влегол во саудискиот конзулат во Истанбул пред две недели. Тие му ги отсекле прстите, потоа и главата, по што ...
сите 534 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на Уставот во врска со Договорот за мето со Грција продолжува в петок во 12 часот, а за утре e закажана нова седница на која ...
сите 238 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата на заедничка координација одлучиле да се откажат од дебата која што се води во Собранието за владиниот предлог за ...
сите 262 | | | веќе видена

Ако сега отвориме нов процес на преговори со Грција, а по 27 години едвај ги врзавме двете страни, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен, одговори ...
сите 35 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на решението да не им се одреди мерка притвор на двајца од осомничените во ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша дека Договорот од Преспа е неприфатлив за неговата партија во одговорот на вчерашното писмо на помошникот ...
сите 16 | | | веќе видена

next