Сакам да кажам

Владата го усвои Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уставот предвидено со ...
сите 68 | | | веќе видена

Владата го усвои Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уставот предвидено со ...
сите 130 | | | веќе видена

Нема да се активира условната пресуда од 2015 година за градоначалникот на Ново Село во оставка Боро Стојчев, кој сега е осуден на 6 месеци затвор за друго ...
сите 7 | | | веќе видена

Не дојде на изрекувањето на пресудата од шест години затвор во предметот „Тенк“, но Гордана Јанкулоска денеска присуствува на судењето за масовното незаконско ...
сите 35 | | | веќе видена

Ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска неправосилно е осудена на 6 години затвор за поттикнување со умисла на поранешниот помошник-министер во ...
сите 34 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, по неправосилната затворска казна од 6 години што судијата Добрила Кацарска штотуку ја изрече против Гордана Јанкулоска, не ...
сите 37 | | | веќе видена

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, со кои неколку дена преговараат нивните колеги од СДСМ и ДУИ за да ги сретнат уште еднаш аргументите за поддршка на уставните измени ...
сите 469 | | | веќе видена

Вилијам Нордхаус и Пол Ромер ја добија Нобеловата награда за економија за 2018 година, за нивното истражување за климатските промени и за иновациите. Нордхаус, ...
сите 19 | | | веќе видена

Со паркирање на автобусите на булеварот Први Мај девет битолски превознички компании протестираа против најавените измени во тарифникот за превоз на ученици. ...
сите 34 | | | веќе видена

„Ова е последен повик“, велат научниците, упатувајќи го досега најсериозното предупредување околу глобалниот пораст на температурите. Тие велат дека е ...
сите 20 | | | веќе видена

Секоја среда и сабота, полни автобуси тргаат од Виница за Италија. Жителите од овој регион масовно се упатуваат на илјадници километри долг пат, бидејќи таму ...
сите 7 | | | веќе видена

Потврдената затворска казна од 2 години за експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и намалената казна од 6,5 на 4,5 години затвор за ...
сите 9 | | | веќе видена

Кинеските власти потврдија дека исчезнатиот шеф на Интерпол Менг Хонгвеи е приведен. Тој се наоѓа под истрага на државното антикорупциско тело поради ...
сите 37 | | | веќе видена

Жени и мажи кои се избориле или се борат со ракот на дојка, нивни пријатели и поддржувачи денес во Градскиот парк во Скопје учествуваа во розевата прошетка, ...
сите 39 | | | веќе видена

„Пред две и пол години, кога ми беа пресадени бели дробови почна мојот втор живот. Денот на операцијата го славам како мој втор роденден. Сега можам да го ...
| | веќе видена

Граѓанин од скопската населба Ѓорче Петров кој по законот за легализација си ја легализирал куќата, се соочува со опасност да му пропаднат сите пари што ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Струмичкиот суд постапил речиси по сите решенија со платни налози кон граѓаните за неплатени сметки во периодот од 2005 до 2011 година, откако реагираше ...
сите 4 | | | веќе видена

next