Сакам да кажам

Северна Кореја ја нема запрено нуклеарната програма, ниту ракетната програма, прекршувајќи ги санкциите, покажа извештај на Советот за безбедност во ...
сите 54 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Сергеј Баздникин за нов амбасадор во Македонија, објави руската агенција „Риа Новости“. Истовремено, тој го ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека на последната од трите лидерски средби му понудил на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да влезат во владата додека не ...
сите 127 | | | веќе видена

Кај хотелот „Холидеј ин“ ќе се гради она што го предвидува Деталниот урбанистички план, а ќе се слуша и мислењето на граѓаните, но сè додека плановите се ...
сите 2 | | | веќе видена

1 Да викнеш навивачки групи на одбележување на 115-годишнина на Илинденското востание да ти скандираат во знак на поддршка „Мртов шиптар е добар шиптар“, не ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерството за здравство повторно ќе објави тендер за набавка на дел од лековите за ретки болести, бидејќи на огласот за набавка на лекови што заврши на ...
сите 63 | | | веќе видена

Професионалниот припадник на АРМ Мартин Богоевски денеска бил на распит пред Воената полиција да објасни како се нашол во прв ред покрај учесниците на ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерството за здравство за 4,6 милиони денари или 74.700 евра бара проектант кој ќе изработи проект за изградба на катна гаража во Клиничкиот центар. ...
сите 46 | | | веќе видена

Американските сенатори Крис Марфи и Рон Џонсон предложија во Сенатот резолуција за поддршка на договорот за името меѓу Македонија и Грција, јави државната ...
сите 139 | | | веќе видена

Владината делегација на чествувањето на Илинден на Мечкин Камен во Крушево, предводена од вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска беше нападната од група ...
сите 112 | | | веќе видена

Десетгодишниот Кларк Кент најави голема пливачка кариера откако собори рекорд на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Најуспешниот олимпиец на сите времиња ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Борисов денеска во Благоевград, пред споменикот на Гоце Делчев заедно ја одбележаа 115-годишнината од ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во судар меѓу две возила кој попладнево се случи на регионалниот пат Крива Паланка-Куманово, кај селото Војник. Сообраќајот беше во ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека на 30 септември ќе донесеме одлука за нашата иднина како дел од семејството на ЕУ и НАТО, зборувајќи за референдумот за ...
сите 27 | | | веќе видена

Градоначалникот на Атина Јоргос Каминис му се заблагодари на градоначалникот Петре Шилегов за помошта која Град Скопје ја даде на Атина по катастрофалните ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако Европа ја погоди нов жежок бран, метеоролозите најавуваат дека во наредните денови би можела да биде достигната рекордно висока температура досега. ...
сите 110 | | | веќе видена

Не го прифаќам договорот за името со Грција, нема да ме поколебаат разните обиди за притисоци и останувам доследен на мојот став, рече претседателот Ѓорге ...
сите 45 | | | веќе видена

Метју Палмер, в.д. заменик-помошник на Државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, на опозицијата ѝ кажал да размисли сериозно што нуди Преспанскиот ...
сите 24 | | | веќе видена

next