Сакам да кажам

Железничкиот сообраќај на релацијата Велес – Гевгелија од денеска е во прекин, оти попушти и не е безбеден Железничкиот мост над реката Црна кај локалитетот ...
сите 72 | | | веќе видена

Клиниката за кардиологија синоќа беше освтлена црвено, со што беше одбележан 29 септември Светскиот ден на срцето, за да се подигне свеста на граѓаните за ...
сите 25 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ги повика сите политички сили во земјата да продолжат со имплементација на Преспанскиот договор во ...
сите 61 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Џереми Хант вели дека на вчерашниот референдум гласачите во Македонија јасно кажале дека сакаат да бидат дел од ...
сите 17 | | | веќе видена

Познатиот охридски нуркач Никола Паскали откри колонија на охридски ракови. Со подводна камера, тој ги снимил кај плажата „Акапулко”, на длабочина од девет ...
сите 9 | | | веќе видена

Војводата од Кент, принцот Едвард денес ја посети Македонија како претставник на Обединетото Кралство во одбележувањето на стогодишнината од Првата светска ...
сите 24 | | | веќе видена

Сведок на Специјалното јавно обвинителство, која била член на избирачкиот одбор на местото во Струмица, чии резултати на локалните избори во Струмица 2013 ...
сите 43 | | | веќе видена

Двајцата научници кои открија нов треман во борбата против ракот користејќи го имунолошкиот систем, ја добија Нобеловата награ за медицина за 2018. Откритието ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека вечерва размениле пораки со грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој ја поздравил одлуката на граѓаните кои гласале на референдумот ...
сите 113 | | | веќе видена

САД го поздравија резултатот од референдумот за името и изразија силна поддршка за целосната имплементација на Договорот од Преспа во Собранието, оти сметаат ...
сите 74 | | | веќе видена

На референдумот за името, „за“ гласале 600.405 граѓани од излезени 657.045, што е 91,38%, според неофицијалните првични резултати на Државната изборна комисија ...
сите 79 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го поздрави гласањето „за“ на македонскиот референдум за името и повика да се зграпчи оваа историска можност. „Ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека резултатот од 600.000 гласа „за“ на референдумот за името е подобар резултат од кој било победник на сите парламентарни избори ...
сите 19 | | | веќе видена

next