Сакам да кажам

Академик Иван Катарџиев, еден од основоположниците на македонската историска наука, почина на 92 години, соопшти Македонската академија на науките и ...
сите 5 | | | веќе видена

Работната група за помирување која е дел од интерпарламентарното тело за помирување, реформа и интеграција освен за настаните на 27 април 2017 година, ќе ...
сите 66 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да преземе мерки против пратениците кои ...
сите 16 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, го поништи одобрението за градба на катна гаража на парцелата до Собранието, на инвеститорот „Анго“ ДООЕЛ ...
сите 11 | | | веќе видена

Градското пристаниште во Охрид се расцепи. Голема пукнатина може да се види на пристапниот дел на пристаништето, единствено од ваков вид на нашите три големи ...
сите 4 | | | веќе видена

Драмски театар од денес почнува со повеќе настани во сеќавање на големиот драмски писател Горан Стефановски, кој почина на 27 ноември на 66 години. „Драмски ...
сите 42 | | | веќе видена

На пациент од Скопје со терминална срцева слабост, за кого единствено решение било трансплантација на срце, вчера попладне на Клиниката за кардиохирургија му е ...
сите 8 | | | веќе видена

Системи за следење на комуникaциите освен во Јавното обвинителство биле ставени и на централата за внатрешна комуникација во Основен Суд Скопје 1, рече ...
сите 106 | | | веќе видена

1 Министерството за внатрешни работи е вклучено во предистражната постапка за снимањето на разговорите на службената телефонска централа во Јавното ...
сите 76 | | | веќе видена

Чувствувам вина што влегов во Собранието, кажа Никола Митревски-Кољо, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста ...
сите 14 | | | веќе видена

Годинава се дијагностицирани 41 лице со ХИВ вирус, а тројца починале од СИДА. Сите новодијагностицирани се мажи, а 82 отсто се на возраст од 20 до 39 години. ...
сите 38 | | | веќе видена

Во предлог-решението за помирување што треба да го направи интерпарламентарното тело за помирување ќе нема да бидат опфатени лицата кои направиле насилство и ...
сите 104 | | | веќе видена

Две години била сниман фиксаната телефонија во Јавното обвинителство на Република Македонија, односно од 30 септември 2016 до денеска, до последниот разговор ...
сите 40 | | | веќе видена

Ланецот хотели „Мериот“ соопшти дека им била хакирана датабаза на системот за резервации и личните податоци на 500 милиони гости се компромитирани. Истрагата ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешното рочиште за организираниот напад во Собранието на 27 април лани, каде за терористичко загрозување на уставниот поредок се обвинети 33 лица, ...
сите 12 | | | веќе видена

Избеганиот осуден експремиер Никола Груевски кој доби азил во Угарија ќе земе цела пратеничка плата за ноември, а намалена плата од Собранието ќе земе од ...
сите 82 | | | веќе видена

Не се знае дали оваа година претседателот на државата Ѓорге Иванов ќе го има традиционалното годишно обраќање во Собранието на Македонија, оти до сега неговиот ...
сите 164 | | | веќе видена

Сите патишта од Битола во последно време водат за Германија, најчестата дестинација битолчани каде се иселуваат или заминуваат на привремена работа. Освен што ...
сите 5 | | | веќе видена

При изборот на локациите за новиот Универзитетски клинички центар нема никаква протекција и подеднакво соработуваме и со градоначалниците од опозицијата и со ...
сите 9 | | | веќе видена

next