Сакам да кажам

Царинската управа му изрекла глоба од 600 евра на хрватскиот државјанин кој на 23-ти минатиот месец на аеродромот Скопје се обидел да шверцува офталмолошки ...
сите 39 | | | веќе видена

Бившиот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ноќеска е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје, а во текот на денот треба да ...
сите 67 | | | веќе видена

Во месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје денеска беше одбележа 17-годишнината од убиството на десеттемина припадници на АРМ кои во конвој се движеа кон ...
сите 27 | | | веќе видена

Финансиската полиција води истрага против поранешниот градоначалник на скопската Општина Карпош Стевчо Јакимовски за три јавни набавки, за старите општински ...
сите 195 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски до Владата на Република Македонија ќе поднесе предлог за разрешување на директорот на Бирото за јавна ...
сите 200 | | | веќе видена

Челзи ќе го направи младиот Шпанец Кепа Арисабалага најскап голман на сите времиња, наоѓајќи во него замена за Тибо Куртоа, кој веќе два дена не се појавува на ...
сите 34 | | | веќе видена

Авионските компании ќе го осигуруваат багажот на патниците и стварите кои ги пренесуваат, а сопствениците на беспилотни летала над 5 килограми ќе треба да ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека се уапсени седуммина македонски државјани за кои постојат основани сомненија дека како странски ...
сите 86 | | | веќе видена

Крушевчанката Калиопа Чонеска научи и дијализа да му дава на болното 13-годишно момче што е згрижено во нејзиниот дом. Вратата од домот за болното момче ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски ја поништи постапката за доделување финансиска поддршка на авиопревозници, бидејќи во понудата на единствената пријавена ...
сите 112 | | | веќе видена

Најмалку едно лице загина во сообраќајна несреќа и експлозија на автопатот во близина на аеродромот во Болоња во северна Италија, а дел од мостот на автопатот ...
сите 23 | | | веќе видена

Социјалните работници од Центрите за социјална работа и 30 отсто од вработените во Агенцијата за вработување од денес се на обуки за интегрирано управување со ...
сите 10 | | | веќе видена

Меѓународниот турнир во ракомет „Струга 2018“ ќе се одржи од 15 до 19 август во Струга. На турнирот ќе настапат осум екипи, поделени во две групи. Во првата ...
сите 13 | | | веќе видена

Прилепската полиција поднесе кривични пријави до Основното јавно обвинителство за говор на омраза против М.Д. (24) и Ѓ.Д. (19), двајцата од Битола, во врска со ...
сите 13 | | | веќе видена

За 95 деца се обезбедени услови за вонинституционално сместување, вели Министерството за труд и социјална политика. Според податоците од Министерството подобро ...
сите 5 | | | веќе видена

next