Сакам да кажам

Обвинетиот Мартин Протоѓер шеф на кабинет на поранешниот премиер Никола Груевски исто така обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО, според бомбите што е се слушаа ...
сите 22 | | | веќе видена

Папата Фрањо со писмо им се обрати на католиците низ целиот свет, во кое ги осуди сексуалните злоупотреби на деца од свештеници и прикривањето на ваквите ...
сите 49 | | | веќе видена

Вработените во Државната комисија за одлучување во втор степен во областа на инспекцискиот надзор и прекршочната постапка пет месеци немаат земено плата, ...
сите 10 | | | веќе видена

Навивачите на холандскиот фудбалски прволигаш Екселзиор направија вистински дожд од играчки на средбата со Феенорд, откако дознаа дека ќе бидат сместени на ...
| | веќе видена

„Луѓе од МВР има во Струмица, бензин нема. Ни коли нема, при крај се тие секако. Бензин нема нигде. Сè што имавме, потрошивме. А зошто немаат, во избориве ...
сите 35 | | | веќе видена

На просторот на кој до неодамна се наоѓаше дивата депонија во Тетово, преку ноќ изникна сточен пазар. Во пресрет на утрешниот празник Курбан бајрам, сточарите ...
сите 121 | | | веќе видена

Обвинетиот во случајот на СЈО „Титаник“, ексминистерот за транспорт Миле Јанакиески, е носител на главните докази од бомбите во денешниот преглед на ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Дерковски, како тогашен партиски војник, два дена пред изборите во 2011 година добива инструкции од ...
сите 63 | | | веќе видена

Во продолжение на слушањето на бомбите за случајот „Титаник“ на СЈО во Кривичниот суд, се слушна за серијата притисоци врз населението во Македонија, но и во ...
сите 69 | | | веќе видена

Хаос владее летово во такси превозот во Охрид, каде според официјалните податоци има околу 350 лиценцирани такси возила на шест компании. Но приближно уште ...
сите 2 | | | веќе видена

Група на главно постари Јужнокорејци преминаа денеска во Северна Кореја, за да се обединат со членови на своите семејства, со кои немале никаков контакт уште ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција успешно ја комплетираше тригодишната европска програма за помош, што ѝ помогна да се соочи со последиците од должничката криза. За првпат во последните ...
сите 20 | | | веќе видена

Термоминералната вода во бањата Стрновaц, Oпштина Старо Нагоричане, никако да добие концесионер, иако со децении се ветува дека овој природен извор ќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ го освои еден од ретките големи трофеи што му недостигаше во кариерата, откако го совлада Роже Федерер со 6:4, 6:4 во финалето на Мастерс ...
сите 88 | | | веќе видена

Попладнево во Охридското езеро, на градскиот кеј пред хотелот “Палас” се појави голема мрсна дамка. Станува збор за масло кое е испуштено во езерската вода. Во ...
сите 21 | | | веќе видена

Битката за Водно сè уште не е изгубена, порачаа на денешниот протест против изградбата на гасоводот од граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“. На протестот ...
сите 97 | | | веќе видена

Најмалку 14 фанови на „Бекстрит бојс“ се повредени пред почетокот на концертот во Оклахома, кога силно невреме урна метална конструкција, што се наоѓаше на ...
сите 3 | | | веќе видена

Ангела Меркел и Владимир Путин не постигнале никаков договор на средбата во Берлин, на којашто се разговарало за конфликтите во Украина и Сирија, за Иран и за ...
сите 29 | | | веќе видена

Загрижена за состојба на мостот на реката Вардар кај Башино Село, на влезот во Велес од правец на Скопје, локалната власт на Велес побара да се испита ...
сите 15 | | | веќе видена

next