Сакам да кажам

Потврдената затворска казна од две години за експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и намалената казна од 6,5 на 4,5 години затвор за ...
сите 111 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, зборувајќи во име на пратеничката група на неговата партија и коалициските партнери, го повика претседателот на ...
сите 107 | | | веќе видена

Апелациониот суд во Скопје го пушти да се брани од слобода и Крсто Мукоски, последниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој беше во куќен притвор за организираниот напад ...
сите 39 | | | веќе видена

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер утринава во Белград го повика раководството на ВМРО-ДПМНЕ да ги ослободи ...
сите 199 | | | веќе видена

Советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Гази Баба намерно, со цел да го закочат функционирањето и развојот на Општината, не ги гласаат ...
сите 11 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство (ОЈО) поднесе обвинение против новинарот Миленко Неделковски за ширење расистички и ксенофобичен материјал, по пожарите кои ...
сите 143 | | | веќе видена

Изборниот ден на локалните избори во март 2013 година е завршен, а обвинетото раководство на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски не е задоволно со ...
сите 97 | | | веќе видена

Американски музичари се на денешната програма на 37. Скопски џез фестивал, што ќе кулминира со настапот на Трстон Мур, бившиот фронтмен на еден од ...
сите 21 | | | веќе видена

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер ќе дојде во Македонија на 22 октомври, на разговори за поддршката од САД на ...
сите 228 | | | веќе видена

Измените на Законот за здравствена заштита со кои треба да се овозможи преземање доктори од приватното во јавно здравство следната недела ќе бидат дадени во ...
сите 5 | | | веќе видена

Советниците не одлучуваа дали водата за пиење ќе поскапи во Велес, откако точката од 21. седница, која се одржа вчера, беше повлечена. Така наместо велешките ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонија учествува во сите иницијативи што се предвидени за земјите кандидати за членство во Европската унија што гарантираат безбедност посебно во рамките ...
сите 21 | | | веќе видена

Од затворот во Шутка со лисици на седница на Апелациониот суд беше спроведен Јане Ченто, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на уставниот ...
сите 28 | | | веќе видена

Застапниците на доверителите реагираа дека АД „Повардарие“ од Неготино прави сè да се оддолжи постапката за отворање стечај, а во тој период имотот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев се јавил во Министерството за правда да праша дали одлуките на Основниот суд Скопје 1 да ги пушти од куќен притвор двајцата пратеници на ...
сите 6 | | | веќе видена

Непознати лица со месеци потпалуваат штали, бали добиточна храна и уништуваат ниви во пелагониското село Могила. За десет месеци изгореа околу 5.000 бали сено, ...
| | веќе видена

Лекувањето во странство стана систем на желботеки, вели директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) Ден Дончев, по ревизорскиот извештај за ...
сите 5 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев, во име на парламентарното мнозинство, ги повика колегите од ВМРО-ДПМНЕ и другите опозициски ...
сите 51 | | | веќе видена

next