Сакам да кажам

Американски и скандинавски музичари доминираат на 37. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора вечерва во 20 часот во Македонската опера и балет (МОБ) ...
сите 27 | | | веќе видена

По притисоците врз секој вработен во администрацијата, врз свои партиски членови и нивни роднини, вработени во приватни фирми и компании, обвинетиот ...
сите 115 | | | веќе видена

Обвинетите во Титаник за изборни нерегуларности Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска се договарале како да ги задоцнат на гласање гастербајтерите, македонски ...
сите 119 | | | веќе видена

Во Основниот суд Скопје 1 утринава продолжи слушањето на прислушкуваните разговори од 1.000-те предложени од СЈО во случајот „Титаник” за тешки изборни ...
сите 128 | | | веќе видена

Концесионерот на комплексот Македонско село фирмите „Тинекс“ и хотел „Квинс“ на ексградоначалникот на Општина Центар Владимир Тодоровиќ од утре ќе престане со ...
сите 40 | | | веќе видена

Џамал Кашоги бил пречекан од неговите убијци кога влегол во саудискиот конзулат во Истанбул пред две недели. Тие му ги отсекле прстите, потоа и главата, по што ...
сите 534 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на Уставот во врска со Договорот за мето со Грција продолжува в петок во 12 часот, а за утре e закажана нова седница на која ...
сите 238 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата на заедничка координација одлучиле да се откажат од дебата која што се води во Собранието за владиниот предлог за ...
сите 262 | | | веќе видена

Ако сега отвориме нов процес на преговори со Грција, а по 27 години едвај ги врзавме двете страни, ризикот да ја испуштиме оваа шанса ќе биде огромен, одговори ...
сите 35 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на решението да не им се одреди мерка притвор на двајца од осомничените во ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша дека Договорот од Преспа е неприфатлив за неговата партија во одговорот на вчерашното писмо на помошникот ...
сите 16 | | | веќе видена

Н ајмалку 18 луѓе се убиени, а десетици се повредени во нападот што се случи во едно техничко средно училиште на Крим, полуостровот што Русија го анектираше од ...
сите 98 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас и соопшти дека тој самиот ќе го води министерството за да ...
сите 182 | | | веќе видена

САД побараа од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да создаде простор за пратениците да одлучат како ќе гласаат за уставните промени ослободени од закани ...
сите 45 | | | веќе видена

Годишно од грип во Европската унија има околу 70.000 смртни случаи, а 90 отсто од нив се лица на возраст над 65 години, покажуваат податоците од Европскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено кривично ...
сите 22 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Бранко Манојловски ја повика државата да застане зад секој еден вмровец, за да можат, како што кажа, слободно да гласаат за уставните ...
сите 54 | | | веќе видена

Најмалку десет луѓе загинаа во експлозијата во едно техничко училиште на полуостровот Крим, анектиран од Русија и властите велат дека најверојатно станува збор ...
сите 100 | | | веќе видена

Владата донесе одлука со која му предлага на Уставниот суд да не ја прифати иницијативата од адвокатската канцеларија Еленко Миланов, која ги застапува Никола ...
сите 12 | | | веќе видена

next