Сакам да кажам

Четири пациенти починаа, а регистрирани се нови 162 случаи на ковид-19 од 1.350 тестирања во изминатото деноноќие. Во болнички услови се починати се тројца ...
сите 601 | | | веќе видена

Град Скопје денеска почна со реконструкција на улицата Васил Ѓоргов во населбата Капиштец, на потегот од крстосницата со Рузвелтова до Водњанска. Градежните ...
сите 45 | | | веќе видена

Вкупно 1.143 првачиња се запишани во новата учебна година во 16 основни училиште во Куманово. На првиот училишен ден во училишните клупи седнаа само оние деца ...
сите 423 | | | веќе видена

Двајца пациенти починаа, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 од 1.697 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од новите ...
сите 577 | | | веќе видена

Самите училишта треба да си направат план како ќе се спроведе и одвива целодневната настава за децата од прво до трето одделение. Министерката Мила Царовска на ...
сите 435 | | | веќе видена

Општина Вевчани вели дека е изненадена од одлуката на Комисијата за заразни болести која не им дозволи настава со физичко присуство на учениците од четврто до ...
сите 435 | | | веќе видена

Со задоцнување од 1 месец поради коронакризата, новата учебна година 2020/2021 почнува денес под посебни протоколи и со комбиниран модел на настава. „600 ...
сите 429 | | | веќе видена

Следната година ќе помине во знакот на Блаже Конески, најавија Министерството за култура и Министерството за образование и наука, кога ќе се одбележува ...
сите 6 | | | веќе видена

Останува флексибилното работно време на сите вработени од органите на државната управа од 7:30 до 15:30 и од 8:30 до 16:30 часот, со вкупно времетраење на ...
сите 41 | | | веќе видена

Општина Куманово ќе земе кредит од Светската банка за обнова и развој за да купи опрема и механизација за јавните претпријатија, кои се дават во долгови и ...
сите 7 | | | веќе видена

Шеесет и двегодишен маж почина во Хрватска откако по грешка му бил вбризган дезинфициенс. Трагичниот инцидент се случил во болницата во Чаковец и министерот за ...
сите 16 | | | веќе видена

Шпанската влада нареди воведување карантин во Мадрид и во околните општини по зголемениот број на нови случаи на коронавирус. Согласно новите рестрикции, на ...
сите 169 | | | веќе видена

Ексминистерката за правда, професорката по Уставно право Рената Дескоска со фејсбук статус попладнево ги повика пратениците да употребат логика дека ...
сите 82 | | | веќе видена

Двајцата полицајци од Битола кои завршија со суспензија да се вратат на работа, а понатаму институциите како што се Јавното обвинителство и судовите да донесат ...
сите 36 | | | веќе видена

Револтирани што Комисијата за заразни болести не дала зелено светло за настава со физичко присуство, родителите на основците од училиштето ,,Борис Трајковски’’ ...
сите 585 | | | веќе видена

Со над 150.000 евра се подобруваат условите во охридските училишта за реализирање на онлајн наставата во новата школска година, која треба да започне утре. ...
сите 604 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на тајната полиција Слободан Богоевски денеска сведочеше на судењето за предметот „Тврдина-Таргет“ за масовното незаконско прислушување и кажа ...
сите 100 | | | веќе видена

Наша должност е да обезбедиме вакцините, третманите и тестовите за ковид-19 да бидат достапни за сите, изјави британскиот министер за надворешни работи Доминик ...
сите 26 | | | веќе видена

Град Скопје денеска почна со реконструкција на улицата 11 Октомври во центарот на градот, на потегот од крстосницата кај Црвен крст до Собранието. Поради ...
сите 41 | | | веќе видена

Хари Костов, извршен директор на ,,Комерцијална Банка АД Скопје”, денеска во сведочењето во основниот предмет на СЈО „Тврдина-Таргет“ за масовното незаконско ...
сите 107 | | | веќе видена

next