Сакам да кажам

Неколку луѓе се убиени во масовното пукање што се случи во забавен комплекс во Џексонвил, на Флорида, потврди полицијата. Канцеларијата на шерифот објави на ...
сите 28 | | | веќе видена

После 6,5 години откако Град Скопје го потпиша договорот со турскиот инвеститор „Лимак“ за изградба на Јужен булевар под земја, деновиве конечно почнаа ...
сите 35 | | | веќе видена

Во Охрид, во одморалиштето „Далјан“ кое е во близина на стариот пат за Струга на излезот од градот, половина од вработените се глувонеми лица. Од четири ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за култура ќе даде 3 милиони денари за операта „Скендербег“, пари кои не се дел од буџетот за Годишната програма за проекти од национален ...
сите 17 | | | веќе видена

Џон Мекејн, ветеран на Виетнамската војна кој стана угледен сенатор и претседателски кандидат, почина утрово на 81-годишна возраст, само два дена откако ...
сите 57 | | | веќе видена

За да се заштитат од дивите свињи кои во изминатиот период им ги пустошеле нивите, жителите на штипското село Лакавица и на останатите места во овој крај се ...
сите 2 | | | веќе видена

Комеморацијата за актерот Ванчо Петрушевски кој почина денес на 67 години, ќе се одржи в понеделник во 10 часот во неговиот матичен Драмски театар, ни рече в.д ...
сите 133 | | | веќе видена

Холандија ја поддржа одлуката за Република Македонија на Самитот на НАТО, сега е на граѓаните да одлучат на референдум, дали го поддржуваат Договорот со Грција ...
сите 75 | | | веќе видена

Над десет илјади македонски граѓани во последниве 24 часа ја напуштија државата преку граничниот премин Богородица и заминаа во Грција на продолжен викенд. ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, во воведните зборови на судењето каде е обвинет за терористичко загрозување на уставниот ...
сите 67 | | | веќе видена

Ако сум имал задача да го убијам Зоран Заев како што се вели во обвинението, тоа ме прави платен убиец. Кој будала покрај толку специјални единици, млади од 20 ...
сите 57 | | | веќе видена

Две лица загинаа во Народната библиотека во Белград и Министерството за внатрешни работи потврди дека тие се задушиле. Српските медиуми објавија дека станува ...
сите 5 | | | веќе видена

1 Во набиената агенда на историски настани во Македонија, на 22 август се случи уште еден историски настан. Почна судењето за организираниот напад на ...
сите 17 | | | веќе видена

Битолската полиција поднесе уште една кривична пријава против ексградоначалникот на Битола Владимир Талески. Овој пат тој се товари за сторено кривично дело ...
сите 55 | | | веќе видена

Бев во погрешно време на погрешно место. Подобро да сум умрел него да сум влегол внатре, рече актерот Владо Јовановски од движењето „За заедничка Македонија“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Ниту едно дејство што сме го направиле не сме го направиле со умисла, а не дај боже таа умисла да биде да го загрозиме уставниот поредок и да повредиме некого, ...
сите 116 | | | веќе видена

Не би можел да се погледнам во огледало ако тој ден не се приклучев на масата од илјадници бранители на уставниот поредок на Република Македонија, му рекол ...
сите 96 | | | веќе видена

Адвокатот на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, Оливер Вуксановиќ, во воведните зборови во судницата кажа дека ќе докаже оти неговиот браненик на 27 април ...
сите 62 | | | веќе видена

next