Сакам да кажам

Со ратификацијата на Договорот од Преспа во Грчкиот парламент донесена е сериозна одлука за иднината на нашите деца и идните генерации, а граѓаните можат да ...
сите 38 | | | веќе видена

Ако Владата се оглуши на нашите барања и мирниот протест што денеска го организравме на плоштадот Слобода во Штип и по главните штипски улици најавуваме дека ...
сите 37 | | | веќе видена

Активистите на движењето „Спас за Попова Шапка“ повторно го блокираа патот кон Попова Шапка кај старата жичарница. Тие, како и минатата сабота, ги поставија ...
сите 11 | | | веќе видена

Казнено-поправната установа Куманово во село К’шање е отсечена од светот, поради неисчеистениот снег и големите наноси на патот. Затворот од вчера попладне има ...
сите 20 | | | веќе видена

СДСМ не донесе одлука дали заедно со претседателските избори напролет ќе се одржат и предвремени парламентарни избори. На вчерашната седница на Централниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Скопскиот аеродром од утринава е отворен за сообраќај, откако доцна синоќа беше затворен бидејќи авион на компанијата „Германија“ што требаше да полета кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Околу 200 луѓе се водат како исчезнати откако пукна брана на рудникот за железна руда во близина на градот Брумадињо во југоисточен Бразил. Море од кал затрупа ...
сите 82 | | | веќе видена

Скопскиот аеродом вечерва е затворен за сообраќај откако авион на компанијата „Германија“ што требало да полета од Скопскиот аеродром кон Цирих се заглавил во ...
сите 5 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Мајк Помпео ја поздрави ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент и рече дека тоа ќе ѝ овозможи на Република Северна ...
сите 60 | | | веќе видена

1 И сега што правиме? Што ли ќе прават со омразата балканските националисти откако еве, Договорот од Преспа помина и во Парламентот на Грција? Еј, човече… Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск на македонски јазик ја честиташе ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент и ги пофали двајцата ...
сите 110 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев му честиташе на грчкиот премиер Алексис Ципрас за ратификацијата на Договорот од Преспа во парламентот во Атина. „Честито мој пријателе ...
сите 171 | | | веќе видена

По седум месеци пауза од последната изведба во јули 2018, мјузиклот „Мама миа“ во режија на Наташа Поплавска и кореграфија на Олга Панго, од вечерва (20 часот) ...
сите 10 | | | веќе видена

Од мали сипаници на Клиниката за детски болести се разболеле три деца, при што едно од нив со прележана болест и примена соодветна терапија во дневна болница е ...
сите 140 | | | веќе видена

Пожарникарите од Територијалната противпожарната единица Куманово по цели 19 години добија нови заштитни одела и опрема за работа. Триесет пожарникари од ...
сите 12 | | | веќе видена

Обвинителот од Специјалното јавно обвинителство Гаврил Бубевски комплетира изјави од колешката Фатиме Фетаи и од сведок за заканите со кои пред два месеца ...
сите 34 | | | веќе видена

next