Сакам да кажам

Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ минатата недела затвори една од двете хируршки сали сали на новоотворениот Оддел за трауматологија, бидејќи има ...
сите 29 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, без чии пратенички гласови не може да се обезбеди двотретинско мнозинство за носење на Законот за борба против корупцијата, бара да се избрише ...
сите 179 | | | веќе видена

За 15 часот е одложена седницата на која што треба да се гласа за уставните измени, првично закажана за 12 часот. Седницата е одложена, како што велат ...
сите 50 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел му се заблагодари на грчкиот премиер Алексис Ципрас за Договорот од Преспа и кажа дека тоа не е добро само за Северна ...
сите 24 | | | веќе видена

Доналд Трамп ги повтори заканите дека ќе прогласи вонредна состојба за да изгради ѕид долж мексиканската граница, поради што владата е делумно затворена веќе ...
сите 75 | | | веќе видена

Долгогодишниот адвокат и соработник на Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека ја прифатил поканата од висок претставник на демократите да сведочи јавно пред ...
сите 119 | | | веќе видена

Собраниската седница за уставните измени согласно Договорт од Преспа со Грција, по неколку денешни одложувања, конечно е одложена за утре во 12 часот. ...
сите 254 | | | веќе видена

Избеганиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски попладнево од Будимпешта ги повика пратениците од мнозинството уште еднаш да размислат и да се премислат ...
сите 8 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“, петтиот филм на Теона Стругар Митевска, влезе во конкуренција за престижната Златна мечка на годинашниот 69. Берлински ...
сите 17 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа биле примени нови седум деца заболени од мали сипаници, соопшти Министерството за здравство. „Сите деца се ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за преговорите со Беса на Биљал Касами вели дека се разговара околу техничката формулација на државјанството „македонско/граѓани на ...
сите 145 | | | веќе видена

Од април, ЈСП „Скопје“ ќе воведе билет за едно возење. Според постојниот систем за електронска наплата кој беше воведен во јануари 2017, билет за едно возење ...
сите 20 | | | веќе видена

Снежната покривка во Долнополошкиот регион достигнува над 35 сантиметри, па сообраќајот се одвива во отежнати услови. На патниот правец кон Попова Шапка е ...
сите 50 | | | веќе видена

Речиси 640 летови во Германија денес се откажани, откако вработените во обезбедувањето започнаа штрајк на три аеродроми, со што беа погодени над 100.000 ...
сите 33 | | | веќе видена

Онлајн обложувалницата „БукМејкер“ им понуди на своите корисници можност да се обложат колку „лажни изјави“ ќе даде Доналд Трамп во своето вчерашно обраќање до ...
сите 108 | | | веќе видена

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танаскоски ги потврди информациите дека двајцата царински службеници, кои во Будимпешта се сретнале со избеганиот и осуден ...
сите 13 | | | веќе видена

Ден пред почетокот на Светското првенство во Германија и Данска, ракометниот бундеслигаш Магдебург објави дека потпишал договор со македонскиот репрезентативец ...
сите 11 | | | веќе видена

Собраниската седница на која треба да се донесат уставните амандмани за имплементација на Договорот од Преспа со Грција продолжува утре во 13 часот. ...
сите 165 | | | веќе видена

next