Позитив

Одлуката на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, за одржување на вонреден конгрес на 22 и 23 декември во Валандово, како и бројот на делегати, беше донесена на ...
сите 427 | | | веќе видена

Владата на Велика Британија пред пет години ѝ дала дозвола на контроверзната британска компанија „Гама Груп“ да ѝ испорача на Македонија софистицирана опрема ...
сите 5 | | | веќе видена

Сведокот Рамадан Бајрами на денешното рочиште за случајот „Сопот” во кој десет лица се обвинети за тероризам, рече дека кога била експлозијата не бил во ...
сите 12 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос за време на владеењето на Костас Караманлис, кој беше премиер на Грција од 2004 до 2009 година, два пати прифати ...
сите 62 | | | веќе видена

Владата на синоќешната седница го утврди предлог-законот за ратификација на Договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија и истиот денеска ќе биде ...
сите 49 | | | веќе видена

И новинарите, но и дипломатите имаат одговорност за демократијата и за борбата за слободата на изразување и во таа борба не смее да се молчи, порача ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска присуствуваа на работен ручек во однос на евроатланските процеси на Македонија и ...
сите 6 | | | веќе видена

Професорот Љубомир Фрчкоски оцени дека денешната седница на Советот за реформи во правосудството била „тензично-конструктивна“ и оти е постигнат напредок со ...
сите 29 | | | веќе видена

next