Позитив

Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава. Во својата објава на социјалните ...
сите 23 | | | веќе видена

Членството во Европската Унија останува клучен приоритет на нашата надворешна политика. Искрено се надеваме дека нашата политичка волја и реформска ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонските власти не се целосно сигурни колку Грција е искрено целосно отворена за решавањето на спорот за името, велат дипломатски извори, кои побараа да ...
сите 135 | | | веќе видена

Пратениците на Беса нема да учествуваат на амандманската расправа за Законот за употреба на јазиците бидејќи за нив она што се случува во Собранието е ...
сите 74 | | | веќе видена

Документарните емисии и серијали со историска содржина изработени во копродукција со независни куќи, во периодот 2013 – 2015 „изеле“ вкупно 1,8 милиони евра, ...
сите 3 | | | веќе видена

Никого од кандидатите за претседател на ВМРО-ДПМНЕ не сум овластил да се повикува на моја наводна ексклузивна поддршка, заради собирање потписи за поддршка или ...
сите 392 | | | веќе видена

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја ...
сите 63 | | | веќе видена

Одлуките на Апелација со кои се потврдуваат притворите на десетината затворени македонски патриоти се класичен пример за политички прогон преку монтирани ...
сите 244 | | | веќе видена

next