Позитив

Катица Јанева и нејзините обвинители единствено што почитуваат се политичките нарачки од хунтата на Зоран Заев за пресметка со неистомислениците, реагираат од ...
сите 74 | | | веќе видена

Решението за името мора да се донесе со државен консензус и со изјаснување на граѓаните на референдум, изјави во вторникот министерот за надворешни работи ...
сите 28 | | | веќе видена

Високи функционери од ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои од Илија Димовски, Антонијо Милошоски, Борис Змејковски, Трајко Вељаноски, Крсто Јовановски, Никола Бакрачевски, ...
сите 602 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека денеска во знак на протест поради притворените за насилството во Собранието на 27 април ќе блокира четири крстосници во Скопје и ќе ...
сите 258 | | | веќе видена

Отпуштања од јавната администрација нема да има, а вработувања ќе има согласно потребите и процесот ќе биде транспарентен, одговори на новинарско прашање ...
сите 34 | | | веќе видена

Загубеното време треба да се надомести преку посилна посветеност на владата и на јавната администрација на тековните реформи и со посилна вклученост на ...
сите 21 | | | веќе видена

Судењата за „Траекторија“ и за насилствата пред Општина Центар од јуни 2013 се политички монтирани случаи заради остварување политичка цел, изјави денеска ...
сите 120 | | | веќе видена

Новиот закон за меѓународна и привремена заштита, кој се однесува на баратели на азил и признаени бегалци, има одредени позитивни, но и негативни измени, вели ...
сите 13 | | | веќе видена

Следниот самит на НАТО е незамислив без прашањето на проширувањето, а сакаме и ЕУ во февруари да одреди датум за почеток на преговори со Македонија, изјави ...
сите 69 | | | веќе видена

Со предложените измени на Законот за вршење на услуги брз трансфер на пари, се прави понатамошно усогласување со европското законодавство во делот на даночната ...
сите 21 | | | веќе видена

Судењето за случајот со насилствата во Општина Центар во 2013 година, попознат како „Шамарите во Општина Центар“ денеска се одложи кратко по почетокот на ...
сите 159 | | | веќе видена

Медијаторот за спорот за името Метју Нимиц е охрабрен од последниот развој на настаните и е убеден дека ќе се постигне решение, пишува грчкиот весник ...
сите 138 | | | веќе видена

next