Позитив

Премиерот Зоран Заев ги оцени оставките на дел од членовите на Државната изборна комисија (ДИК) како морален чин. Тој рече дека се работи за исклучителни ...
сите 196 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека 16 делегати биле исклучени од конгресот и дека за оваа одлука тие претходно биле консултирани и од нив била добиена согласност. „Во ...
сите 201 | | | веќе видена

Работната група на Министерството за правда констатирала бројни неправилности во работата на Кривичниот суд Скопје и на Врховниот суд во врска со користењето ...
сите 42 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка поради постоење на индиции за перење пари ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Чичаковски, веќе ги донирал парите што му биле исплатени како надоместок на невладината организација ...
сите 274 | | | веќе видена

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Русија нема никаков коментар во врска со притворањето на 36-мина осомничени за насилствата во Собранието од 27 април, ...
сите 5 | | | веќе видена

Многу сме задоволни со досегашната работа на премиерот Зоран Заев и иако ова е наша прва средба, знам дека ова е почеток на едно добро пријателство, изјави ...
сите 9 | | | веќе видена

next