Позитив

Евроатлантските стремежи на земјава не се и не треба да бидат пречка за развој на билатералните односи меѓу Македонија и Русија, особено зашто и кај двете ...
сите 42 | | | веќе видена

Бидејќи Македонија и Грција немаат договор за екстрадиција, двајцата приведени може брзо да и бидат предадени на Македонија со договор на двете министерства за ...
сите 342 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 не ги прифатил како доказ прислушуваните разговори уште во шест случаи на СЈО. Откако неодамна ги отфрли прислушуваните разговори како ...
сите 95 | | | веќе видена

Денеска ќе биде во прекин сообраќајот за сите видови возила на границата помеѓу Македонија и Грција, освен за пешаци, поради штрајк на грчките царински служби, ...
сите 153 | | | веќе видена

На барање на Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им одредил притвор од 30 дена на четворица од петтемина уапсени за обидот за ...
сите 126 | | | веќе видена

Новиот градоначалник и новиот Совет на Општина Кратово да работат во интерес на граѓаните, да бидат нивен сервис и внимателно да ги слушаат граѓаните, бидејќи ...
сите 76 | | | веќе видена

next