Позитив

На 5 јануари конечно може ќе биде познато дали поранешните началници во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски ќе бидат екстрадирани во земјава. За тогаш е ...
сите 143 | | | веќе видена

Македонија и понатаму не презема доволни напори за исполнување на препораките на Групата на држави против корупција на Советот на Европа (ГРЕКО), информираат ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната седница ги констатираше оставките на пратениците Стево Пендаровски и Васко Ковачевски како и на ...
сите 66 | | | веќе видена

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница ги потврди точките кои ќе се дискутираат на претстојниот вонреден Конгрес кој треба да се одржи денеска ...
сите 123 | | | веќе видена

Пленарната седница на која ќе се расправа за предлог-буџетот за 2018 година, е закажана за денеска во 11 часот. Пратениците на опозицијата не учествуваа во ...
сите 63 | | | веќе видена

Фактот дека има само еден кандидат за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ е изненадувачки и не е позитивен за партијата, изјави Илија Димовски пред почетокот на ...
сите 397 | | | веќе видена

Поглаварот на Македонската православна црква, архиепископот Стефан денеска беше примен од бугарскиот патријарх Неофит. Ова е прва нивна средба откако ...
сите 66 | | | веќе видена

Пратеникот си ја врши работата за што е избран. Неговото место е во Парламентот. Присуството во Собрание не значи дека сум ја напуштил коалицијата „За подобра ...
сите 44 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство го повлекло барањето за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ во случајот „Талир“ бидејќи не сакало да влијае на политичката ...
сите 63 | | | веќе видена

Жалaм што опозицијата нема да учествува во дебатата за буџетот и да дава критики и коментари за најважниот документ за државата, одговори министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена

Тоа што ме има во бомбите, не ме дисквалификува да судам, изјави судијката Лидија Петровска на завршната конференција на проектот „Набљудување судски предмети ...
сите 221 | | | веќе видена

Вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, сепак ќе се одржи викендов на 22 и 23 декември во Валандово, соопштија од партијата. „Извршниот комитет дискутираше и во ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата на премиерот Алексис Ципрас покажа голем оптимизам и подготвеност да се најде заеднички прифатливо решение и сето тоа преку интензивираните дипломатски ...
сите 73 | | | веќе видена

next