Локалната самоуправа работи во интерес на сите граѓани и во таа насока ги носи решенијата. Проектот со редуцирање на сообраќајот и ограничувањето на влезот во ...
сите 7 | | | веќе видена

Охридското оделение на УИПР е меѓу 34 одделенија во земјава каде граѓаните можат да поднесуваат барања за приватизација. Во 34 одделенија на Управата за имотно ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве од печат излезе петтиот број на списанието „Дипломатски летопис“, што го издава Дипломатскиот клуб од Скопје. Тематски, овој број е фокусиран на ...
| | веќе видена

Јане Петков-бугарскиот пливач, денеска направи подвиг и постави нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа .Со синџири врзани раце и нозе, бугарскиот пливач Јане ...
сите 22 | | | веќе видена

Младите и исклучително талентирани пијанисти Сун Хи Јоу од Северна Кореја и Италијанецот Марко Чампи синоќа музицираа во црквата „Света Софија“ во рамките на ...
сите 64 | | | веќе видена

next