Со концерт на најпознатата македонска етно-група „Синтезис“, фестивалот „Охридско лето“ синоќа одбележа 58 години посетоење на оваа најзначајна музичко-сценска ...
сите 102 | | | веќе видена

Реномираното кафуле од Охрид - „План Б“ вработува! -„Имаме потреба од келнери/келнерки и шанкери, со или без работно искуство. Доколку сте заинтересирани ...
сите 2 | | | веќе видена

Голем музички настан 'Вино и Џез' со Владимир Четкар секстет . Настанот ќе се одржи на 18 Август, Сабота во 20 часот со целовечерен концерт крај базенската ...
сите 2 | | | веќе видена

Лето е, патуваме па затоа добро е да се знаат земјите каде е признаена македонската возачка дозвола. Според извори на МИА, македонските државјани со привремена ...
сите 15 | | | веќе видена

Големиот концерт на популарната етно група „Синтезис“, наместо на Антички театар вечерва ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“. Причина за ...
сите 113 | | | веќе видена

next