Жолта лента за забранет пристап до Али-пашината џамија и мораторум за градење, им ветил премиерот Зоран Заев на претставниците од граѓанското здружение ...
сите 15 | | | веќе видена

Политичката партија ДОМ ја изразува својата поддршка на кандидатот за градоначалник на Охрид од СДСМ, д-р Константин Георгиевски кој го прифати барањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Си замина зимата. денес во 17:15 часот настапува пролет. Во исто време на северната хемисфера кога настапува пролетта, на јужната настапува есента. Утре 21 ...
сите 6 | | | веќе видена

Никола Буџак од Охрид напиша дека неговите документи и уверение за положени испити во Германија му биле вратени со образложение дека држава со името Република ...
сите 3 | | | веќе видена

Охриѓанец синоќа нападнал полицаец. На осумнаесетти март оваа година околу 18 часот, на улицата „Момчило Јорданоски“ во Охрид, при преземање мерки од областа ...
сите 23 | | | веќе видена

next