Драмски театар од Скопје со театарската претстава „Странци“ од Филипо Болоња , режирана преку современиот пристап на режисерката Нела Витошевиќ синоќа донесе ...
сите 107 | | | веќе видена

Во рамките на програмата на фестивалот „Охридско лето“ вечерва во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот, концерт ќе одржи Камерниот оркестар на ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена. Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак ...
сите 164 | | | веќе видена

next