Пожарот избувнал ноќеска, неисправен оџак била причината. На десетти април оваа година околу 03 часот во СВР Охрид било пријавено дека во куќа во селото ...
сите 46 | | | веќе видена

Средбата започнува утре во хотелот „Дрим“. Утре во 11 часот, свечено ќе бидат отворени Првите средби на дијализирани и трансплантирани пациенти во Македонија ...
сите 8 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Свети Марко Исповедник, епископ Аретусиски (во Сирија). За неговото страдање известуваат Св. Григориј ...
сите 13 | | | веќе видена

Здружението на граѓани “СОВЕСТ“, деновиве упати писмо до градоначалникот на Охрид Константин Георгиески, во кое бара тој да ги преземе своите со закон утврдени ...
сите 5 | | | веќе видена

next