Пронајдениот леш бил во фаза на распаѓање. Вчера попладне, од страна на случаен минувач, во месноста „Водејнци“ атар на охридското село Рамне, пронајден е леш ...
сите 99 | | | веќе видена

Веле Митаноски, новинар и последен директор на, сега непостојната, Агенција за информации:Погрешен е приодот на Владата за субвенционирање дневни весници. ...
сите 9 | | | веќе видена

Денешниот ден 30 ноември православната црква го одбележува споменот на Свети Григориј Чудотворец, епископ Неокесариски. Божји човек и силен чудотворец, ...
сите 7 | | | веќе видена

Со поддршка на Фудбалската федерација на Македонија и УЕФА , Општина Охрид ќе ги реконструира трибините на фудбалскиот стадион во СРЦ „ Билјанини извори“. ...
сите 33 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува во Смојмирово,Кичево и ...
сите 22 | | | веќе видена

Стефановски ќе биде кремиран и пепелта ќе биде расфрлана во Охридското Езеро. Пепелта на починатиот драматург Горан Стефановски, кој вчера почина во Велика ...
сите 68 | | | веќе видена

next