Деновиве од печат излезе петтиот број на списанието „Дипломатски летопис“, што го издава Дипломатскиот клуб од Скопје. Тематски, овој број е фокусиран на ...
| | веќе видена

Јане Петков-бугарскиот пливач, денеска направи подвиг и постави нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа .Со синџири врзани раце и нозе, бугарскиот пливач Јане ...
сите 22 | | | веќе видена

Младите и исклучително талентирани пијанисти Сун Хи Јоу од Северна Кореја и Италијанецот Марко Чампи синоќа музицираа во црквата „Света Софија“ во рамките на ...
сите 64 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот а други пет имаат телесни повреди, по сообраќајната незгода што синоќа во 19 часот и 55 минути се случи на магистралниот пат ...
сите 92 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светата великомаченичка Ефимија. Света Ефимија Оваа светителка се празнува на 11 септември, на денот ...
сите 6 | | | веќе видена

next