Дали споменикот на Цар Самоил од Охрид ќе се пресели во Охрид? Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски пред неколку месеци најави дека ќе побараат да биде ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонија и Црна Гора потпишаа спогодба за соработка во борбата против трговија со луѓе. “Денешната средба и постата на делегацијата на министерството за ...
сите 31 | | | веќе видена

Денес се слави Света Великомаченичка Недела. Светата великомаченичка Недела Во времето на христоборните цареви Диоклецијан и Максимијан во Анадолија живееја ...
сите 19 | | | веќе видена

next