Синоќа, во преполнетата Летна бавча на НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“, беа промовирани собраните дела на Димитрие Дурацовски, во издание на Темплум. ...
сите 9 | | | веќе видена

Општината подготвена за разговор за хотелот во Лагадин. Во изјава за медиумите градоначалникот, Јован Стојаноски, денес, потенцира дека локалната самоуправа е ...
сите 44 | | | веќе видена

Денот на Републиката, 2 август е неработен за сите граѓани во Македонија. Како што информира Министерството за труд и социјална политика, Денот на Републиката, ...
сите 32 | | | веќе видена

Дневни партиски обвинувања. Општина Охрид не оди кон светла иднина, нема јасна цел и стратегија. Градоначалникот Јован Стојаноски очигледно е зафатен со ...
сите 3 | | | веќе видена

next